Inkontinence při zvedání těžkých břemen

Inkontinence při zvedání těžkých břemen

je problém, s nímž se potýkají lidé nezávisle na věku a pohlaví. Častější je pochopitelně u starších osob a u žen, nicméně nevyhýbá se nikomu. Spousta lidí ji pozoruje pouze v některých situacích – při kýchnutí, zakašlání nebo třeba zvedání těžkých břemen. Pak mluvímeo inkontinencistresové.

Stresová inkontinencenemá, navzdory svému názoru, vůbec nic společného s psychickým stresem. Dochází k ní při zvýšeném vnitrobřišním tlaku, což se děje, když cvičíte, zakašlete, smrkáte, smějete se nebo zvedáte těžší předměty. Pokud jde o vážnou fázi, je problémem i vstát z lůžka nebo z křesla.

Syndrom hyperaktivního měchýře

Kromě stresové rozlišujeme ještěurgentní inkontinenci. Ta se projevuje náhlým nucením k , pocit nutnosti navštívit toaletu často spouští mytí rukou či zvuk tekoucí vody. Jestliže jste neustále obtěžováni častým nucením močit a nedokážete odložit potřebu, lékaři používají také termínhyperaktivní močový měchýř. Některým lidem tato komplikace tak znepříjemňuje život, že kvůli ní například odmítají rekreační činnosti, jelikož mají strach z nenalezení toalety. Další mají například zmapované toalety cestou do práce.

Řešení existuje

Jak inkontinence při zvedání těžkých břemen, tedy ta stresová, tak urgentní velice snižují kvalitu života. Člověk by se jimi neměl nechat omezovat, existují totiž řešení. Tím nejjednodušším je pořídit si správnéinkontinenční pomůcky. Nosit inkontinenční vložky či kalhotky není žádná ostuda. Výrobci jako TENA myslí na všechny a vyrábí dokonce speciální řešení pro muže s ohledem na jejich potřeby.

Inkontinenci však není třeba jen přežívat, lze ji léčit. Při lehčích formách mohou pomoct icviky na pánevní dno, doporučuje se také změna životního stylu. Pacienti trpící inkontinencí by měli omezit příjem kofeinu, alkoholu, sycených nápojů, neuškodí také shodit na váze. Lékař může předepsat medikamentózní terapii, posledním řešením je pak chirurgická operace. Důležité je nebát se svůj problém řešit, by neměla být tabu. Trápí spoustu lidí a je to zdravotní potíž jako každá jiná.