Stresová inkontinence u žen

Jako stresová se označuje nechtěný únik moči, způsobený zvýšeným tlakem na močový měchýř. Takový tlak může být spojený s fyzickou námahou či náhlým stažením svalů při kýchání, kašlání nebo smíchu. se vyznačuje jen malým množstvím uniklé moči, které se ovšem odvíjí od síly tlaku na močový měchýř.

Všimla jste si úniku moči?

Přestáváte se smát, protože u vás dochází k samovolnému úniku moči? Zažíváte při kašlání, kýchání, skákání nebo zvedání těžkých předmětů pocit vlhka v kalhotkách? Znamená to, že máte s největší pravděpodobností co do činění se stresovou inkontinencí. Tato forma nedobrovolného úniku moči je nejběžnějším typem inkontinence u žen.

Proč k úniku moči dochází?

Ke stresové inkontinenci u žen dochází při oslabení svalů pánevního dna, které podporují správnou funkci močového měchýře. Když se smějete, skáčete, kašlete nebo zvedáte něco těžkého, zvyšuje to tlak na močový měchýř a svaly pánevního dna nejsou schopné udržet všechnu moč uvnitř. Obvykle unikají jen malá množství moči. 

Jak trénovat svaly pánevního dna?

Prováděním tzv. Kegelových cviků můžete trénovat svaly svého pánevního dna, aby byly silnější a lépe zabraňovaly únikům moči. Následky stresové můžete řešit používáním hygienických pomůcek. U nás máte široký výběr vložek různých velikostí, včetně inkontinenčních kalhotek a dalších produktů. Objednejte si vzorek zdarma.

Přečtěte si také: