Všeobecně o inkontinenci

je samovolný a nechtěný únik moči. Ten odpovídá podstatě inkontinence. Existuje více příčin a stadií, které mohou nepříjemně ovlivnit váš život.

Jak poznat inkontinenci?

Nechtěný únik moči poznáte snadno – podle vlhkého spodního prádla. Většinou je doprovázena častějším močením, než je obvyklé, pálením při , zápachem a opruzeninami.

Příčiny inkontinence

Příčiny bývají fyzického i psychického rázu. Většinou se mezi ně řadí kvalita životního stylu a s tím spojená nadváha, zdravotní komplikace, těhotenství a porod, nebo operace v oblasti močového měchýře.

Jak inkontinenci řešit?

se řeší speciálními cviky na posílení pánevního dna (Kegelovy cviky), které fungují i jako prevence. Předepisuje se medikace a dojít může až k invazivnímu zákroku. Léčba se vždy odvíjí od příčiny a stadia inkontinence. Pokud vás nebo vaše blízké trápí inkontinence, vyzkoušejte vzorky zdarma.

Prevence inkontinence

Jako prevenci samovolného úniku moči můžeme zmínit zdravý životní styl, pravidelný pohyb, Kegelovy cviky, vyhýbání se pálivým a přesoleným jídlům, pravidelný pitný režim, hygienické návyky. Rozhodně pravidelně navštěvujte lékaře, který může inkontinenci odhalit v raném a snadno léčitelném stadiu.

Zde je seznam otázek, na co se lékaře ohledně zeptat.

Přečtěte si také: