Časté močení

Časté močení nemusí být problém

Jedná se o záležitost, o které se příliš nemluví. Lidé se za ni stydí, to ovšem neznamená, že jde o něco nenormálního. Potíže s nekontrolovatelným únikem moči trápí až dvě třetiny starších lidí. V mnoha případech s tím jde ovšem něco dělat a hlavně, vždy se s tím dá pohodlně žít.

Časté močení a inkontinence

Není to nic neobvyklého. S postupujícím věkem nám tělo ochabuje, svalstvo už není tak pevné. Netýká se to ovšem jen bicepsů, tricepsů, lýtkových svalů, ale i těch hluboko uložených. Máme na mysli svaly pánevního dna. Zejména u žen toto svalstvo atrofuje v důsledku prožitých těhotenství, porodů, významně jej ovlivňuje i menopauza. U mužů má problematické úniky moči na svědomí prostata, konkrétně například její operace. Nejen starší lidé mají potíže s častým močením. Může se objevit i u dětí, mnohé z nich se mohou počůrávat i ve vyšším věku. Na vině je často stres. Nedobré studijní výsledky či šikana mohou být spouštěčem. V takovém případě je třeba řešit danou situaci, navštívit například psychologa. U dospělých žen může být rizikovým obdobím těhotenství či čas krátce po porodu, kdy jsou svaly velmi uvolněné. Každý, kdo má problémy s častým únikem moči, by měl trénovat ony svaly. Samozřejmě nezadržovat moč příliš, ale vytyčit si cíl, že budete chodit na toaletu jednou za půl hodiny, hodinu, hodinu a půl, dvě. Výjimkou je samozřejmě nachlazení.

Na močový měchýř platí pleny pro dospělé

Pokud se jedná o stresovou inkontinenci, je třeba trénovat svalstvo. Naučte se, jak stahovat a uvolňovat Kegelovy svaly. Postupně si je vycvičíte tak, že vám nebude moč unikat samovolně, ale také nebudete mít tak časté nutkání na záchod. To můžete dělat v každém věku, od mládí přes střední věk až po tzv. podzim života. Ke kvalitě plnohodnotného života pomáhají ipleny pro dospělé. Nenápadná pomůcka, kterou můžete nosit dle potřeby. V okamžiku, kdy třeba cestujete a bojíte se, že byste moč neudrželi, nebo i při cvičení. Pleny pro dospělé jsou i určitou jistotou, psychickou podporou.