Léčba inkontinence a jak probíhá | TENA

Léčba inkontinence a jak probíhá | TENA

u žen: Jak probíhá léčba?

V současné doběinkontinence, respektive nechtěnýsamovolný únik moči, trápí spoustu žen všech věkových kategorií. Prvně se jedná o nenápadný únik moči při kýchnutí, potom při zvýšené námaze, až nakonec nestačíte doběhnout ani na záchod. Inkontinence není nic, za co byste se měla stydět, ba naopak je nezbytné o problému mluvit s odborným lékařem (urolog nebo gynekolog), protože léčba by měla být zahájena co nejdříve.

Inkontinence vám může výrazně změnit kvalitu života. S nechtěným únikem moči bojují zejména ženy ve věku nad 40 let, ovšem jen málokterá žena se nebojí o potížích promluvit, přitom včasně zahájena léčba může inkontinenci odstranit.

je stresová a urgentní

Únik moči rozdělujeme na dvě hlavní kategorie, a tostresovou inkontinencea urgentní. V případě stresové varianty uniká moč při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, běhu či jiné fyzické námaze. Zatímco je doprovázena urgencí a neustálým nucením na . Bohužel, některé ženy mají smíšený typ inkontinence, a tak se u nich vyskytují příznaky jak inkontinence stresové, tak i urgentní.

Jak probíhá vyšetření?

Velice důležité je svěřit se s obtížemi lékaři, který vzápětí zahájí správnou léčbu. Záleží na tom, o jaký typ se jedná, protože buď vás léčbou bude provázet sám obvodní lékař, nebo vás odešle do specializovaného centra zabývajícího se danou problematikou. Vyšetření probíhá tak, že žena si bude zaznamenávat počet a úniku během dne a noci. Dále je možné podstoupit fyzikální vyšetření a klinické testy.

TENA toho ví o inkontinenci spoustu

je běžný stav. Na celém světě žije s inkontinencí přibližně 400 milionů lidí, přesto o ní jen pár z nich dokáže mluvit. Jsme přesvědčeni, že je čas to změnit.
 
Naším cílem je umožnit vám žít každý den naplno. Proto neustále hledáme a vyvíjíme nové techniky a výrobky, které by vám pomohly inkontinenci lépe zvládat. Naše poslední inovovaná vložka dokonale absorbuje a uzamyká moč, a přesto je tak diskrétní, že ji můžete nosit kamkoli.

Jak se léčí?

Stresové inkontinence se zbavíte pravidelným cvičením a posílením pánevního dna, případně je možné podstoupit elektrostimulaci svalů pánevního dna. U starších pacientek se používají pesary. Další možností je operativní léčba, přičemž pod močovou trubici se aplikují polypropylenové pásky (transobturatorní uretropexe – TOT nebo tension free vaginal tape - TVT), které zlepšují uzávěrový mechanismus močové trubice.

V případě, že Vás trápí únik moči a potřebujete to řešit akutně, je dobré použít inkontintnční pomůcky (inkontinenční vložky, pomůcky pro muže). Vzorky zdarma si můžete objednat na našich webových stránkách –inkontinenční vzorky zdarma.