Markéta, 60, o životě s inkontinencí

„V té chvíli se mi ani nechtělo žít“

Markétin příběh

„Je mi 60 let a miluji kempování a grilování s přáteli. Nikdy jsem si nemyslela, že by mi únik moči mohl bránit v mé lásce k přírodě. I takové jednoduché radosti jako číst si oblíbenou knížku vepředu na verandě, pro mě začaly být nepříjemné. Dřív jsem se vždycky těšila na víkendy v přírodě, uspokojovala svou touhu po dobrodružství, ale to se bohužel změnilo. V tu dobu se mi ani nechtělo žít, protože jsem pořád musela hlídat, kde jsou nejbližší toalety. Zjistila jsem, že mé úniky jsou důsledkem radiační léčby, kterou jsem podstoupila při boji s rakovinou. Jsem hrdá, že mohu říci, že tuhle bitvu jsem vyhrála, ale brzy jsem stála tváří v tvář novému problému – ochablosti močového měchýře.
 
Jako koordinátorka programu pomoci pro veterány bez domova jsem trávila spoustu času na silnici a objížděla různá místa v Kentucky. Trávit několik hodin denně v autě bez přístupu k toaletám... nevěděla jsem, jak zvládnu své náhlé potřeby a úniky a má sebedůvěra se následkem toho značně zhoršila. Miluji pomáhat potřebným a cítila jsem se skutečně zničená, protože jsem vážně uvažovala nad tím, že se své práce budu muset kvůli nepříjemnostem spojeným s ochablostí močového měchýře vzdát.
 
Zoufale jsem hledala nějaké řešení a naštěstí jsem si o tom promluvila s kamarádkou, která měla po radiaci také problémy s ochablostí močového měchýře. Její onkolog jí řekl o inkontinenčních vložkách, které jsou speciálně navržené pro všechny typy úniků. Poradila mi, abych zkusila výrobky TENA.
 
Na nějaký čas jsem přestala používat vložky, protože jsem si nebyla jistá, že jsou pro mě tou správnou volbou. Když jsem se ale snažila získat nad svým životem zase kontrolu, dala jsem na radu své kamarádky a zkusila bezplatný vzorek vložek TENA*. Ani jsem si to neuvědomila, ale našla jsem nového parťáka na cesty! Udělalo na mě velký dojem, jak byl výrobek prodyšný a diskrétní. Mohla jsem opět vyrazit na cesty a nemusela se bát, že by mě úniky jakkoli brzdily. A ještě důležitější je, že když jsem dorazila do cíle, vypadala jsem a cítila jsem se svěže. Díky značce TENA mohu dál s důvěrou dělat práci, kterou miluji.
 
Mám za sebou rakovinu, znovu jsem získala svobodu a jsem šťastná, že mohu využívat výhod praktických pomůcek, jako jsou výrobky TENA, které mi umožňují jezdit ven a řídit, jako dřív.“

*Inkontinenční vložky TENA Lady jsou zdravotnické prostředky určené pro vnější použití při lehké až střední inkontinenci.