Jak řešit potíže s ochablostí močového měchýře a intimitou

Ano – i nadále si můžete užívat sexu

Úniky moči během sexu jsou běžnější, než si možná myslíte, a mohou se stávat ženám v jakémkoli věku. Objem a četnost úniků se může měnit v závislosti na typu ochablosti močového měchýře, s níž se potýkáte. Existuje také pár věcí, kterými je můžete omezit nebo je dokonce zcela eliminovat. Tou nejdůležitější radou je promluvit si s partnerem. S důvěrou a pochopením je snadnější udržet si ve vzájemném vztahu intimitu.
 
Jak se vyhnout únikům moči během sexu:

  • Vyprázdněte svůj močový měchýř. Tím, že si před sexem dojdete na toaletu, můžete významně snížit riziko a objem úniků. Často také pomáhá, když se budete vyhýbat nápojům, jako jsou čaj, káva a alkohol.
  • Procvičujte své pánevní dno. Studie prokázaly, že ženy, které pravidelně cvičí Kegelovy cviky, zažívají během sexu méně úniků. Procvičování svalů pánevního dna vám rovněž zajistí intenzivnější orgasmy. 
  • Zkuste měnit polohy. Některé polohy při sexu vyvíjejí menší tlak na močový měchýř a močovou trubici.

Promluvte si se svým lékařem. Možná vám to připadá jako samozřejmost, ale nestyďte se požádat svého lékaře o radu ohledně během sexu. Úniky moči lze léčit a váš praktický lékař vám může poskytnout praktické rady nebo vás poslat k příslušnému specialistovi.