Andrea o životě s inkontinencí

„Bála jsem se, že si toho někdo všimne“

Andrein příběh

„Jako prodavačka v prodejně s oděvy jsem celý den na nohou a neustále jsem v kontaktu se zákazníky. Před mnoha lety se u mě při fyzické námaze začaly projevovat úniky moči. Když jsem například zvedala něco těžkého ve skladu, stalo se, že pár kapek moči skončilo v mých kalhotkách. Bála jsem se, že by si mí kolegové – nebo dokonce i zákazníci – mohli něčeho všimnout.
 
Po určitém zdráhání jsem se svěřila své kamarádce Gábině. Doporučila mi speciální vložky na . Bylo to úžasné a několik let se mi žilo skvěle. Můj problém se ale časem zhoršil a vložky pro mě přestaly být dostatečnou ochranou.
 
Když jsem se doslechla o ochranném spodním prádle TENA*, byla jsem dost skeptická. Slipová vložka nebo běžná vložka ve spodních kalhotkách není problém, ale vzdát se pohodlných kalhotek a místo toho nosit ochranné spodní prádlo? To jsem si nedokázala představit. Má zvědavost mě však přiměla k tomu, abych si objednala bezplatný vzorek. Alespoň jsem je chtěla vyzkoušet. 
 
Když balíček přišel, čekala jsem objemné staromódní spodní prádlo, které bude pod mým oblečením vidět. Ve skutečnosti to byl pravý opak; TENA ochranné spodní prádlo* je přiléhavé a vypadá moc pěkně. Nikdo nepozná, že pod džínami nosím výrobek na ochablost močového měchýře. A ochranné spodní prádlo absorbuje mnohem lépe než vložky. Tento pocit bezpečí je přesně to, co jsem hledala. Teď nosím ochranné spodní prádlo TENA* každý den a už to ani nevnímám.“ 

*Inkontinenční spodní prádlo TENA Lady je zdravotnický prostředek určen pro vnější použití při střední až těžké inkontinenencii.