Jak těhotenství ovlivňuje váš močový měchýř

Co očekávat, když jste v očekávání

Těhotenství může být radostné období. Čekání na nového člena rodiny a s tím spojené plánování je vzrušující nebo dokonce opojné. Ale neměli bychom se bát zmínit se o té méně pohodlné stránce rostoucího človíčka uvnitř vašeho těla. Děťátko například nenechá vaše vnitřní orgány, aby mu bránily v růstu. „To všechno“ musí jednoduše z cesty. A až váš malý uzlíček radosti začne kopat, nebude brát na váš močový měchýř vůbec žádný ohled, takže potřebu jít na toaletu budete pociťovat mnohem častěji. 
 
Hmotnost navíc, kterou během těhotenství nosíte, může způsobovat tlak na svaly vašeho pánevního dna, vazy a močový měchýř. 
 
Během těhotenství se uvolňují hormony, které ovlivňují tkáně a svaly v těle, a s tím, jak děťátko roste, jim umožňují se rozpínat. Svaly pánevního dna jsou v tomto období měkčí a hladší, aby usnadnily porod děťátka. Pro svaly a vazy pak může být obtížnější udržet orgány pánevního dna na místě. A po narození dítěte může docházet k únikům, protože svaly pánevního dna se porodem oslabí, což může být příčinou stresové moči. Mnoho žen, které v souvislosti s těhotenstvím zažívají inkontinenci, zjistí, že Kegelovy cviky jim mohou výrazně pomoci.