Výměna inkontinenčních pomůcek

Když je potřeba inkontinenční pomůcky vyměnit, je normální, že se cítíte trapně. Pokud to budete dělat šetrně a s respektem, pomůže to oběma cítit se lépe. Když budete vědět, jak svému blízkému správně vyměnit inkontinenční pomůcky, bude celý proces hladší a rychlejší. Pomůže vám to také minimalizovat rozpaky. 
 
Předtím, než začnete cokoli dělat, je nicméně důležité najít pro něj ten správný výrobek – takový, který mu nabídne tu nejlepší možnou ochranu proti protečení a poskytne mu maximální pohodlí. 

Jak vybrat ten správný výrobek

Vzhledem k tomu, že existuje celá řada různých inkontinenčních výrobků, budete asi chtít vědět, který z nich je pro potřeby vašeho blízkého nejvhodnější. 
 
Níže najdete několik základních kroků, které vám pomohou s rozhodováním:
Krok 1:
Najděte typ výrobku, který nejlépe vyhovuje fyzickému stavu vašeho blízkého a míře podpory, kterou od vás potřebuje:
 
Krok 2:
Vyberte si úroveň absorpce (množství moči, kterou výrobek dokáže absorbovat) na základě toho, jak je váš blízký inkontinentní. Absorpce je na balení často znázorněna symbolem kapek: čím více kapek, tím větší absorpční schopnosti výrobek má. Pokud si nejste jistí, jakou úroveň zakoupit, poraďte se s lékařem nebo jiným odborníkem ve zdravotnictví.
Krok 3:
Najděte tu správnou velikost výrobku. Velikost je důležitá pro zajištění pohodlí a pocit bezpečí při úniku moči. Příliš velké výrobky s sebou nesou riziko úniku, protože nebudou správně sedět.
 
Podobně jako oblečení se i inkontinenční pomůcky vyrábějí v různých velikostech: extra malé / extra small (XS), malé/small (S), střední/medium (M), velké/large (L) a extra velké / extra large (XL). Pokud si nejste jistí, jakou velikost pro svého blízkého zvolit, konzultujte tuto otázku s lékařem nebo jiným odborníkem ve zdravotnictví. Nebo různé velikosti vyzkoušejte – objednejte si vzorky.

Chcete-li najít ochranu, která bude vašemu blízkému nejlépe vyhovovat, využijte náš Vyhledávač produktů TENA. Dostupnost našich výrobků v místních obchodech záleží na tom, kde žijete. Nejbližšího prodejce najdete zde.

Jak nasazovat a vyměňovat inkontinenční pomůcky

Podívejte se na naše videa a zjistěte, jak je snadné pomoci vašim blízkým do nebo z našich výrobků: