Zdravotní pomoc a péče na dálku

Žijete daleko od svých blízkých, kteří potřebují vaši pomoc a podporu? Přemýšlíte, jak zajistit vhodnou péči rodičům nebo jiným rodinným příslušníkům, ale nevíte, jak začít?

Péče na dálku není takový problém, jak se na první pohled může zdát. Potřebné služby a správu zdravotních záznamů zvládnete koordinovat online. Návštěvu lékaře zvládne obstarat jiný člen rodiny nebo zdravotní služba. Pro všechny případy je vhodné připravit plán zdravotní péče, díky kterému vás nepřekvapí žádná nepříjemná situace.

Získejte přehled o stavu

Začněte tím, že si zjistíte detaily problémů, se kterými se váš stárnoucí rodič potýká. Předejdete tím pozdnímu zjištění o nepříjemné nemoci, kterou může být Alzheimerova choroba nebo stařecká demence . Následně prozkoumejte možnosti péče o seniory v okolí jeho bydliště. Připravte seznam kontaktů na příbuzné, na lékaře a shromážděte všechny důležité informace. 

Zajistěte hygienické pomůcky

Pokud váš stárnoucí rodič nebo jiný rodinný příslušník žije sám, ale je přitom schopen se o sebe starat a nepotřebuje dohled odborníka, můžete mu pomoci s výběrem a nákupem vhodných hygienických potřeb. TENA jednorázové inkontinenční kalhotky připomínají běžné spodní prádlo. Jsou pohodlné a jejich materiál je příjemný na dotek a nedráždí pokožku. Oblékání kalhotek je snadné a nevyžaduje asistenci. Stav každého inkontinentního člověka je unikátní. Chcete-li tedy pro své blízké najít výrobek s vhodnou úrovní absorpce, vyzkoušejte inkontinenční pomůcky TENA zdarma

Vytvořte seznam kontaktů

Pokud žijete daleko od člověka, kterému se snažíte pomáhat, můžete například zajistit, aby jej navštěvovali sousedé, přátelé a jiní členové rodiny. Ti vás pak mohou pravidelně informovat o tom, jak se mu daří. V místě bydliště můžete zajistit profesionálního pečovatele nebo pečovatelku, který bude vašeho blízkého navštěvovat a vypomáhat mu.

Udržujte pravidelné spojení

Pravidelnou kontrolou si zajistíte přehled o zdravotním stavu a potřebách svého blízkého. Domluvte se s ním na pravidelných návštěvách a telefonátech. Popřípadě si vyměňujte informace i s dotyčným pečovatelem. Získáte tak povědomí o stavu, zajistíte správnou péči a předejdete nepříjemnostem.

Připravte se na nouzové situace a získejte odbornou podporu

Zkuste myslet dopředu a zeptejte se sami sebe, co byste dělali, kdyby se váš blízký dostal do naléhavé situace. Je dobré mít seznam místních kontaktních osob, které mohou rychle reagovat.

Pokud by se naléhavé situace často opakovaly, sami posuďte okolnosti a dobře promyslete, zda váš blízký nepotřebuje pravidelnou profesionální péči. Na výběr máte z řady možností, od občasného dohledu až po ubytování například v domově důchodců. Správná péče o vašeho blízkého mu zajistí slušný život a důstojné stárnutí.

Přečtěte si také:

Co je inkontinence?
Pečujete o inkontinentního pacienta? Pomohou vám správné pomůcky