Žena rozkládá vložku TENA

Vyberte si výrobek se správnou úrovní absorpce

Zajistěte pro své blízké správnou úroveň absorpce

Proč je důležité pořídit si správnou úroveň savosti?

Ať už má váš blízký lehké úniky nebo u něho dochází ke kompletnímu vyprázdnění močového měchýře, je důležité pořídit mu takové absorpční pomůcky, který budou vyhovovat jeho potřebám. Úroveň absorpce se odvíjí od množství úniku během dne. To se může měnit v závislosti na pitném režimu a na tom, jak často si váš blízký pomůcky vyměňuje a jak často používá toaletu. Inkontinenční pomůcky by neměly být využívány jako náhrada toalety, proto svému blízkému pomáhejte navštěvovat toaletu, pokud je toho schopen. 

Nepoužívejte pomůcky s vyšší savostí, než je nutné, protože tím zbytečně zvyšujete náklady a zvětšujete množství odpadu. V TENA používáme k označení úrovně savosti stupnici kapek, která je navržena tak, aby vám pomohla správně se rozhodnout. Níže se dozvíte, jak stupnici používat.  

Ruka drží vložku TENA
3/9 zvýrazněných kapek

1–3 KAPKY

Lehké úniky

Pokud váš blízký zažívá lehké úniky, doporučili bychom vám používat naše slipové nebo běžné vložky. Máme řadu absorpčních pomůcek pro muže i ženy, které pokrývají různé úrovně absorpční schopnosti při lehkém úniku a jsou k dispozici také v nočních variantách. 
Žena má na sobě kalhotky TENA
6/9 zvýrazněných kapek

4–6 KAPEK

Středně velký únik moči

Při středně velkém úniku se již jedná o více moči než jen tu a tam pár kapek, proto je zapotřebí o něco větší savost. Máme k dispozici vložky, absorpční a plenkové kalhotky, které si se středně silným únikem poradí.
Pečovatelka nasazuje kalhotky TENA Slip ležící osobě
9/9 zvýrazněných kapek

7–9 KAPEK

Úplné vyprázdnění

Pokud váš blízký není příliš mobilní, může potřebovat vyšší úroveň absorpce, pokud se nemůže dostat na toaletu. Při urgentní inkontinenci může dojít k vyprázdnění celého močového měchýře, a tehdy jsou opravdu potřeba inkontinenční nebo plenkové kalhotky s vysokou úrovní savosti, aby zvládly absorbovat velké množství tekutiny.