Inkontinence a hygiena

Inkontinence a hygiena

Čistota je důležitou oblastí péče o člověka s inkontinencí. Je to také oblast, která může znamenat obrovský pozitivní rozdíl v jeho spokojenosti a pohodlí. 

Proč je hygiena tak důležitá?

Pokožka starších lidí je již tak dost křehká. A ji může ještě více oslabovat. Dochází k tomu tehdy, když vlhká moč a/nebo stolice zůstává v kontaktu s pokožkou vašeho blízkého. Pokožka pak nemusí být schopná vytvářet ochrannou bariéru. V důsledku toho se může začít narušovat. Jakmile je pokožka otevřená, bakterie se mohou dostat dovnitř a způsobit vznik nepříjemných vyrážek.

Proč ne tradiční mýdlo?

Teď možná přemýšlíte nad tím, že pravidelné umývání by mohlo problém vyřešit. Ovšem pokud pokožku často umýváte běžným mýdlem a vodou, můžete situaci ještě zhoršit. Mytí standardním mýdlem pokožku vysušuje a ještě více ji oslabuje. To je příčinou vyrážky, která v kombinaci s inkontinencí může omezit schopnost pokožky předcházet infekci. 
 
Přestože nic z toho nezní příjemně, existuje několik způsobů, které vám pomohou náležitě se starat o pokožku vašeho blízkého.

Tipy pro péči o pokožku pro vás a vašeho blízkého

Mnoho ošetřovatelů zjistilo, že nahrazení tradičního čištění s použitím mýdla a vody „bezoplachovými“ přípravky zjednodušilo jejich postupy. Tyto výrobky také umožňují pokožce úlevu od neustálého mytí vodou, které ji může vysušovat. 
 
Náš TENA mycí krém je jemný bezoplachový čisticí přípravek, který nabízí přidanou hodnotu hydratace a ochrany starší pokožky.
 
Možná vás překvapí, že i šampon se vyrábí v „bezoplachové“ verzi. Je to velmi užitečné pro pečovatele, jejichž blízký tráví většinu času na lůžku. Chcete-li zajistit, aby vlasy vašeho blízkého příjemně voněly a dodávaly mu pocit svěžesti, vyzkoušejte naši mycí čepici se šamponem TENA Shampoo cap.
 
Není žádnou novinkou, že může způsobovat nepříjemný zápach, který následně může vést k tomu, že se váš blízký cítí rozpačitě a nepříjemně. Je však důležité nepoužívat příliš parfemované produkty, které zápach snadno překryjí. Naše řada bezoplachových výrobků péče o pokožku od TENA nejen pomůže vašemu blízkému cítit se svěže, ale pomůže také kontrolovat a eliminovat zápach. 
 
Chcete-li běžnou hygienu vašeho blízkého ještě více zjednodušit, můžete používat víceúčelové výrobky, jako jsou produkty z naší řady TENA šamponů a sprchových gelů. Můžete také používat pouze jeden výrobek namísto dvou, takže se o pokožku i vlasy vašeho postaráte najednou.
 
A když budete mít po ruce různé typy jednorázových ubrousků, bude běžná hygiena, kterou zajišťujete svému blízkému, téměř hračkou. 
 
  • Jednorázové suché ubrousky minimalizují riziko křížové infekce, která se někdy může vyskytnout v případě používání opakovaně použitelných utěrek.
  • Jednorázové vlhčené ubrousky jsou velmi praktické, neboť představují rychlý a jednoduchý způsob, jak mezi sprchováním nebo při výměně inkontinenčních pomůcek zajistit vašemu blízkému osvěžení.
Níže najdete více informací o našich speciálních TENA ubrouscích. Pomohou vám urychlit a usnadnit běžnou hygienu vašeho blízkého. Můžete si být jisti, že naše ubrousky díky své speciální struktuře a měkkému materiálu pomohou choulostivou pokožku vašeho blízkého očistit a zklidnit. 
 

Užitečný kontrolní seznam

Je dobré, když jste náležitě vybaveni a připraveni očistit pokožku vašich blízkých, když potřebují vaši pomoc. Níže je uveden seznam věcí, které je dobré mít po ruce doma i na cestách. Když budete mít tyto výrobky k dispozici, pomůže vám to udržovat po celou dobu jejich pocit čistoty a pohodlí. 
 
  • Jednorázové vlhčené (pro rychlou očistu) a suché ubrousky pro umývání vodou
  • Jednorázové žínky
  • Extra spodní prádlo, extra výrobky pro ochranu při inkontinenci (natahovací/plenkové kalhotky nebo jiný typ spodního prádla pro případ nehod, ať už doma, nebo venku) 
  • Jemná čisticí mléka nebo mycí přípravky pro použití s vodou nebo řešení bez nutnosti oplachování (zvláště pokud má váš blízký časté nehody nebo jste mimo domov)
  • Extra velké uzavíratelné plastové sáčky (na znečištěné oblečení a/nebo použité inkontinenční výrobky)