Zánět močových cest trápí hlavně ženy. Jak se léčí?

Zánět močových cest trápí hlavně ženy. Jak se léčí?

Zánět močových cest začíná většinou poměrně nenápadně. O slovo se přihlásí nejprve bolesti v podbřišku, potom i pálení při . Riziko zánětu je o něco vyšší u osob sinkontinencí.Pokud však počáteční signály ignorujete, zánět močových cest může vygradovat natolik, že přijdou vysoké teploty a krev v moči. Jak potížím s močovými cestami předcházet? A co na onemocnění pomáhá?

Podle statistik je infekce močových cest označována za druhý nejčastější důvod, proč chodí lidé k lékaři. Zánět močových cest nepostihuje pouze ženské pohlaví, trpí na něj i mnozí muži, ovšem ne tak často. Pomáhá na zánět močového měchýře domácí léčba? V začátcích ano.

Proč ženy trpí na zánět močových cest častěji?

Vysvětlení je jednoduché. Oproti mužům mají ženy kratší močovou trubici, která je navíc blízko konečníku, a tak se do ní snadno dostanou bakterie či kvasinky. Zánět močových cest se objevuje v podstatě po celý rok, není měsíc, kdy by byl jeho výskyt vyloženě větší. V létě třeba je způsoben mokrými plavkami a sportovními aktivitami, v zimě zase prochladnutím.

Jestliže mátehyperaktivní močový měchýř, mohou se jeho symptomy podobat zánětu močových cest, tedy například nucení na močení. Pozorujte se tedy, zda se objeví i jiné příznaky, jako je pálení při , potom dbejte zvýšené opatrnosti, protože se zřejmě nejedná o syndrom dráždivého měchýře, ale o infekci.

Jak se zánět dále projevuje?

Zánět močových cest se projevuje mnoha symptomy, nejen těmi výše uvedenými. Pokud si všimnete, zdravá moč je čistá, nezapáchající. Jakmile vás však postihne infekce, moč je zakalená, dokonce může výrazně páchnout. Jestliže nejsou zdravotní potíže léčeny zavčasu, může se zánět přesunout až k ledvinám, což není vůbec legrace.

Jaká je prevence?

Jestliže se u vás objevuje infekce močových cest opakovaně, nejspíše vyhledáváte prevenci, jak zánětu předcházet. Prvně byste měli dostatečně pít, zůstat v teple a v případě, že se koupete v plavkách, tak si ihned plavky měnit za suché. Ideální je podpořit také imunitu a užívat homeopatika, která mají na zánět močových cest pozitivní vliv.

Dále nepoužívejte klasické mýdlo, spíše sáhněte přímo po intimním gelu. Vyhněte se konzumaci kávy a alkoholu, neboť i tyto látky výrazně dráždí močový měchýř.

Jestliže řešíte zánět močového měchýře a zároveň i inkontinenci, doporučíme nechat si zaslat inkontinenční pomůcky, od firmy TENA můžete mítvzorky zdarma při úniku moči. Určitě navštivte lékaře, buď vašeho praktického lékaře nebo gynekologa.