Finanční pomoc

Finanční podpora pro pečovatele

Způsobují vám náklady na péči o starší blízké osoby stres? Nejste v tom sami; spousta pečovatelů má starosti s financemi. Naštěstí je pomoc po ruce. K dispozici jsou speciální typy finanční podpory. 
 
Zde je návod, jak si zajistit finanční pomoc s různými aspekty poskytované péče:

 • Pojišťovnictví 
  Ověřte si u své současné pojišťovny, jestli máte jako pečovatel/ka nárok na proplacení některých výdajů. 

 • Vládní podpora 
  Mnoho vlád má sociální programy, které nabízejí finanční podporu občanům, kteří pečují o své blízké v jejich domovech. Zeptejte se svého lékaře nebo jiného odborníka ve zdravotnictví, zda ve vaší oblasti nějaký takový program existuje. Podívejte se také na internetu, zda nemůžete o finanční podporu požádat místní správu. 

 • Podpora sociálních pracovníků 
  Kromě finanční podpory (popsané výše) vám může místní správa poskytnout pomoc jinými způsoby. Ověřte si, zda vám mohou poskytnout sociálního pracovníka, který by vám ulevil od pracovní zátěže.  

 • Pomoc s výdaji na domácnost 
  Některé organizace vám mohou pomoci získat lepší cenu za televizor nebo pohonné hmoty a odložit nebo snížit daně odváděné místní správě. 

 • Pomoc s důchodem 
  Nemůžete pracovat a vydělávat na živobytí? Nebo jste se museli vzdát své práce, abyste se mohli starat o své blízké? U místní penzijní poradenské služby můžete získat finanční podporu nebo poradenství. 

 • Církevní a charitativní organizace 
  Informujte se u místní církve a u charitativních organizací ve vaší oblasti – možná vám budou moci s péčí finančně pomoci. 
Na další stránce najdete odkazy na organizace, které by vám mohly pomoci s finančními záležitostmi. Informujte se u nich. A nezapomeňte, že pokud vám nebudou schopné pomoci, zkuste oslovit rodinu, přátele nebo komunitní sdružení.