Kegelovy cviky způsob jak posílit pánevní dno

V předešlém článku o pánevním dně a jeho cvičení, jsme si řekli k čemu je dobré mít funkční pánevní dno, pro zájemce, lze si článek přečíst Cviky na posílení svalů pánevního dna – Kegelovy cviky a Pelvicore technika.

Než začnete cvičit Kegelovy cviky

Pokud se na Kegelové cviky chystáte poprvé a nebo si úplně nejste jistí jak se do cvičení pustit, je dobré si nejprve lokalizovat patřičné svaly. Pro tyto účely máme pro Vás níže doporučení:

- Svěrací svaly stáhněte směrem k sobě (malá nápověda: jedná se o podobné stažení svalů, jako kdybyste chtěli zadržet moč);

- pokud jste zapojili správné svaly, ucítíte pod pánví pohyb svalstva jakoby směrem nahoru;

- pozor, abyste nestahovali žádné jiné svaly, jako např.: sedací, stehenní, zádové, břišní.

Praktické doporučení je provádět cviky s vyprázdněným močovým měchýřem, cviky provádět pouze několik vteřin a lépe je cvičit několikrát denně (např. 3x denně). Pokud již řešíte komplikace spojené s únikem moči, doporučujeme mít při cvičení použít inkontinenční pomůcky – lze si napsat o vzorky zdarma.

Samotné cvičení Kegelových cviků

Jelikož sestava Kegelových cviků obsahuje 12 jednotlivých cviků, uvádíme na této stránce prvních šest. Na stránce 6 Kegelových cviků na pánevní dno, si můžete projít návod k zbývajícím 6 cvikům. 

Přitahování nohou

keg-cviky-1.jpg

Postavte se na nohy na šířku pánve, tak ať držíte pohodlně balanc. Uchopte jednu nohu pod kolenem a přitáhněte stehno k hrudníku. Vydržte pár vteřin a přejděte do základního postoje. Opakujte s druhou nohou. //Konec ukázky článku.//