Inkontinenční podložky chrání postel i jiný čalouněný nábytek – vyznáte se v nich?

Inkontinenční podložky chrání postel i jiný čalouněný nábytek – vyznáte se v nich?

Každý, kdo pečuje o osoby s inkontinencí, určitě řeší rovněž problém s opakovaným znečištěním matrací, invalidních vozíků a čalouněného nábytku. Neustálé čištění nás připravuje o čas, který se svými blízkými můžeme trávit mnohem příjemněji. Náš domácí pacient se navíc cítí neustále provinile. Řešení je přitom velice jednoduché – nabízí jej inkontinenční .

Ulehčete si péči o inkontinentní pacienty

Péče o osoby s inkontinencí, navíc pokud jsou navíc imobilní, nebo jinak indisponované, je velice náročná práce. Moderní jednorázové inkontinenční podložky nám celou péči o pacienta zcela zásadně zjednodušují. Zabraňují protečení moči a dalších tekutin skrz podložku na matraci. Neušpiní se ani prostěradlo. Díky tomu můžeme zcela zásadně snížit frekvenci úklidu postele. Dokonce ani nepotřebujeme mít v zásobě náhradní matraci, která není levnou záležitostí, hlavně pokud jde o dekubitní matrace, tedy ty proti proleženinám.

Absorpční podložky pomáhají pečujícím osobám i pacientům s inkontinencí

Inkontinenční využívají pacienti s inkontinencí i pečující osoby. Ale nejen oni. Věhlas si tyto podložky získaly u maminek s miminky a dětmi, které se ještě pomočují. Využívají jej ale třeba i pejskaři. Jejich dostupnost je totiž výborná a cena přijatelná. Každý, kdo si zjednodušení péče díky podložkám vyzkouší, si bez nich už péči o inkontinentního pacienta v rodině nebude umět představit.

Jaké inkontinenční podložky jsou aktuálně na trhu?

Inkontinenční se dělí na jednorázové a pratelné. Ty jednorázové mají obrovskou výhodu. Jejich používání je skutečně zcela bezpracné. Bez nutnosti je čistit či sušit. Nevýhodou je o něco menší ekologičnost jejich používání a jak to už bývá u jednorázových hygienických pomůcek, jsou též celkově malinko dražší než ty, jež lze používat opakovaně. Jednorázové absorpční podložky jsou však díky své praktičnosti používané nejčastěji a koupíte je i pod naší značkou TENA.

 

Inkontinenční podložky pratelné umožnují opakované použití. Mají savé vlastnosti a kapalinu nepropustí skrz ochrannou vrstvu. Jejich použitelnost je opakovaná, avšak životnost je rovněž omezena, obvykle na určitý počet pracích cyklů. Pravidelné používání vyjde sice levněji, dražší je však počáteční investice. Rozhodně nestačí jedna pratelná inkontinenční podložka. Už jen proto, že se vám jednu samostatně nevyplatí prát a používání tohoto typu podložek by se kvůli tomu prodražilo. Potřebujete jich tedy více. Současně se mnohdy používání pratelných inkontinenčních podložek kombinuje s těmi jednorázovými. Je to dobrá metoda, která vám umožní vždy sáhnout po nejvhodnějším řešení pro danou situaci.

Podložky se dále nabízí v různých rozměrech a se zajímavými vychytávkami

Inkontinenční podložka do postele může mít zmenšený rozměr, obvykle 60×90 cm. Ta je jakousi univerzální inkontinenční podložkou, která se hodí do postele na ohroženou část matrace, ale i na sedací, tedy především čalouněný nábytek. Též však na invalidní vozík. Inkontinenční na matraci však mohu mít i větší rozměr, obvykle 80×180 cm. I tyto v nabídce TENA najdete. Podložky TENA Bed Plus a TENA Bed Plus Wings je možné nechat si předepsat také na poukaz u lékaře, jelikož jsou hrazeny ze zdravotního pojištění v případě, že je osoba ve třetím stupni .

Jak vám TENA pomůže s péčí o inkontinentní pacienty, pokud jde o podložky?

Náš sortiment zahrnuje celkem tři druhy absorpčních podložek v několika velikostech. První je TENA Bed Normal v praktických rozměrech pro lůžka 90×60 cm a pro sezení 60×60 cm. Dále podložky se zvýšenou absorpcí TENA Bed Plus v rozměrech 90×60 cm, 60×60 cm i 40×60 cm. Speciální ochranu pak nabízí absorpční podložka TENA Bed Plus Wings. Jde o inkontinenční podložky na matraci v rozměru 80×180 cm se záložkami, které ještě zásadněji zvyšují ochranu lůžka proti protečení například po stranách .

 

Všechny naše absorpční inkontinenční podložky se snaží zjednodušit práci vám, pečujícím osobám, a současně nabídnout pacientům nejvyšší možný komfort. Naše podložky jsou šetrné k citlivé pokožce inkontinentních pacientů a doplňují další sortiment určený pro inkontinentní pacienty.