Inkontinenční pomůcky

Diskrétní inkontinenční pomůcky vaše potíže zamaskují

Trápí vás nekontrolovaný , kvůli němuž se společnosti raději straníte? Nejedná se o neřešitelný problém, proto se nevzdávejte a nepřetrhávejte všechny sociální kontakty. Existují totiž pomůcky, s nimiž je možné žít opět plnohodnotný život.

Co je inkontinence?

Jak bylo zmíněno výše, jedná se o stav, kdy dochází nechtěnému samovolnému úniku moči, bohužel na špatném místě a ve špatném čase. Člověk není schopen vědomě vyprazdňování močového měchýře ovládat. Proto se jedná nejen o sociální, nýbrž také hygienický problém. Moč odchází s přestávkami nebo dojde k úplnému vyprázdnění močového měchýře.

Je důležité odhalit příčinu

Inkontinencese řadí mezi nejrozšířenější nemoci u žen ve starším věku. S rostoucími léty se ovšem stává i častou zdravotní potíží mužů. Vynecháme-li věk, jsou dalšími příčinami genetická predispozice, psychický stav, infekce močových cest, obezita, stav po porodu, zvětšení prostaty, degenerativní změny na mozku atd. Největším viníkem je ochablost pánevního dna a narušení funkce svěračů.

Jaké jsou známy typy inkontinence?

Únik močipři fyzické námaze, kašli, smíchu nebo kýchání spadá pod stresovou inkontinenci, jež je poměrně dobře léčitelná. U se objeví náhlé silné puzení k , kdy pacient většinou už nestihne dojít na toaletu. Dochází tak k drobným únikům moči nebo se močový měchýř vyprázdní celý. Smíšená kombinuje předešlé dva stavy. Dále se můžeme setkat s nekontrolovatelnými úniky moči během spánku.

Dá se inkontinence léčit?

Dozvěděli jsme se, že konkrétně při léčbě stresové jsou zaznamenány poměrně dobré výsledky. Aplikují se při ní cvičení pro posílení svalů pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky. Další možností je chirurgický zákrok. V obou případech se vám nebude věnovat pouze urolog, nýbrž také psychoterapeut a fyzioterapeut.

Nejlepší možné řešeníNejlepší možné řešení

Ne vždy se dá zcela vyléčit. Během léčebného procesu se velmi osvědčily inkontinenční pomůcky, jež je možné používat i v případě . Tyto pomůcky se postarají o to, abyste se cítili co nejvíce v pohodlí a bezpečí, můžete se spolehnout na jejich komfort při nošení. Víte o tom, že dle stupně inkontinence vám může lékař předepsat inkontinenční pomůcky až do výše 1 700 Kč? Tento fakt jistě potěší, neboť se jedná o nejnákladnější zdravotnické prostředky. Mluvíme o pánských a dámských vložkách, vložných plenách, inkontinenčních kalhotkách či savých podložkách. Vyznačují se vysokou absorpcí tekutin, anatomickým tvarováním a neutralizací pachů. Tím se liší od běžných menstruačních vložek, které nejsou uzpůsobeny k zachycení až 900 ml tekutiny. Díky tomu vás dokáží vrátit zpět do života, aniž by kdokoliv o vašem problému věděl.