Plenky pro dospělé - natahovací kalhotky

Za plenky pro dospělé není třeba se stydět

S inkontinencí bojují častěji ženy. Podle statistik se s ní během svého života setká až 50 % žen. Nevyhýbá se však ani mužům. Pro obě pohlaví jde přitom o velmi problematickou zdravotní komplikaci, málokdo totiž o takových potížích bez problémů povykládá lékaři. Stud ale není na místě, je to nemoc jako každá jiná.

Život s inkontinencí je možný, nicméně ztížený. Člověk musí neustále přemýšlet, zda bude tam, kam jde, k dispozici toaleta. Pokud se ale nebudete stydět jít s obtíží k lékaři, můžete se dočkat řešení. se dá zbavit posilováním svalů pánevního dna či třeba operativně. To už ovšem předbíháme.

Jak vůbec inkontinence vzniká?

Častěji se objevuje ve vyšším věku. Zejména ženy se s ní setkávají i v mladých letech. Typicky v těhotenství či po porodu, protože odnošením dítěte se mohou povolit svaly, které jsou zodpovědné za držení moči. může vzniknout také vlivem dlouhodobě namáhavé fyzické práce, obezity, astmatu s chronickým kašlem apod.

Z výše uvedeného vyplývá, že výborným preventivním opatřením je posilování pánevního svalstva. Vyzkoušejte tzv. Kegelovy cviky, nebo trénujte každý den, když půjdete na toaletu. V průběhu zkuste proud moči zastavit, chvíli vydržet a poté zase pustit. Takhle jednoduše lze svaly posílit.

Jak a kdy se projevuje?

Nejdřív to bude třeba jen kapka, postupem času bude možná unikat více moči. Při tzv. stresové inkontinenci uniká moč ve chvíli, kdy se zvýší nitrobřišní tlak. K tomu dochází při kýchnutí, zvednutí břemene, poskočení nebo změně polohy. U tzv. urgentní k úniku dochází při nadměrném nucení na moč. Když je močový měchýř plný, svalstvo už nevydrží a povolí.

Co s tím?

Nejlepší je zahodit stud a vydat se k lékaři. Řešení vám navrhne. Zpočátku jistě doporučí posilovat pánevní svaly, v pokročilém stádiu může zařídit chirurgický zákrok. Do té doby, než se potíže vyřeší, je možné používatplenky pro dospělé. Nemějte strach, pleny pro dospělé se od těch dětských velmi liší. Dají se sehnat i takové, co vypadají jako natahovací kalhotky. U nás je nejznámějším distributorem inkontinenčních pomůcek značka Tena, tak se podívejte, co všechno nabízí. Usnadní vám život s inkontinencí a pomůže vám se jí zbavit.