Jak kombinovat inkontinenční pomůcky a stylové oblečení?

Únik moči je skutečným strašákem žen, který nás však dostihne snadněji, než si myslíme. Nemluví se o něm, protože pro náš ženy znamená stigma. Bojíme se společenské dehonestace, snižuje naše sebevědomí v sexuálním životě, cítíme se nehezké a stárnoucí. Co s tím? Sáhněte po stylových inkontinenčních pomůckách, které jsou k nerozeznání od tradičních dámských intimek, nebo od dámského spodního prádla.

 

Na začátek je vhodné zmínit, že je v naprosté většině případů po lékařské stránce řešitelný problém. Dočasnou inkontinenci, nebo inkontinenci do jejího vyřešení po medicínské stránce, navíc můžeme snadno a bez úhony překlenout díky správně zvoleným inkontinenčním pomůckám.

Víte, že až 35 % žen má problémy s inkontinencí, tedy se samovolným únikem moči?

Nejčastěji se u žen objevuje v souvislosti s věkem a přicházející menopauzou. Naše tělo se mění, dochází k hormonálním změnám, ubývá estrogen, povolují nám svaly pánevního dna. Jenomže k samovolnému úniku moči může dojít i z dalších příčin.

 

Běžně k němu dochází při nadměrné fyzické námaze

Třeba když zvedneme těžší břemeno. Mnohdy však stačí, že se s urputností pustíme do zvelebování zahrádky, nebo se snažíme naše podlahy vydrhnout do nadpozemského lesku.

 

Často se problémy objevují po porodu

Těhotenství je pro ženy fyzicky namáhavé. Po porodu jsou naše svaly pánevního dna uvolněné a v každé dobré porodnici vám ještě před odchodem předají seznam cviků, které se hodí nejen pro správné zavinutí dělohy, ale i na posílení svalů pánevního dna. Jde vlastně o alternativy cviků podle známé české fyzioterapeutky, Ludmily Mojžíšové, nebo o tzv. Kegelovy cviky.

 

Kdy nás ještě může dostihnout ?

Problémy s inkontinencí se mohou projevit i po různých operacích urogynekologického ústrojí. Spojená bývá se záněty močového ústrojí. Ale řada žen si stěžuje na únik moči třeba při menstruaci, pokud používá menstruační tampony.

TIP: Naštěstí moderní inkontinenční pomůcky umí pomoci u každé z výše zmíněných příčin. Než se váš stav upraví, nebo jej vyřešíte po lékařské stránce, udrží vás v běžných kolejích nenápadné, ale perfektně funkční inkontinenční pomůcky.

Když nás limituje stresová inkontinence, pomohou inkontinenční slipové vložky

Nejčastějším typem úniku moči je tzv. stresová . Moč nám neuniká permanentně, ale k úniku dojde při kýchnutí, zakašlání, často při různých sportovních aktivitách, i již zmíněné fyzické námaze. Může se jednat jenom o únik několika kapiček moči, avšak i ty mohou být na upnutém oblečení pozorovatelné, nebo způsobují zápach. Spodní prádlo navíc zůstane vlhké, což je nejen nepříjemné, ale může to vést i k různým zánětům, především močových cest. Proti podobným nehodám má TENA k dispozici hned tři druhy velice diskrétních slipových vložek s různou schopností absorpce. Slipovky TENAjsou tenoučké, vůbec si jejich přítomnost neuvědomíte. Přitom jsou spolehlivé, zabraňují protečení uniklé moči, hned jsou suché a současně minimalizují riziko vzniku zápachu.

Poněkud větší únik moči, ve dne i v noci, řeší inkontinenční vložky pro ženy TENA Lady. Opět jsou k dostání s různou schopností absorpce, a dokonce ve verzi s křidélky, pro zvýšenou ochranu proti  protečení.

Inkontinenční kalhotky jako z fashion salonu

V TENA jsme však přišli i s dalším praktickým řešením. S jednorázovými absorpčními kalhotkami. Hodí se pro střední až těžký únik moči. Kalhotky moč rychle uzamknou ve svém jádru, ta neproteče ani nezapáchá. A co navíc, dámské kalhotky jsou velice povedené po designové stránce. Navrhla je skutečná módní designérka, takže to rozhodně nejsou ty strašidelné kalhotky ze síťoviny, které jste si „užila“ třeba po porodu v porodnici. Jde o stylové spodní prádlo s přidanou hodnotou. Jako první jsme na trh uvedli i stylové dámské absorpční kalhotky v černé barvě. Najdete je pod názvem TENA Lady Pants Noir.

Inkontinenční kalhotky TENA vypadají jako skutečné spodní prádlo – na pohled i na dotek, jsou spolehlivé, šetrné k pokožce, perfektně sednou, a tak se hodí i pro sport, jsou pohodlné, prodyšné a dermatologicky testované. Nezapomeňte jen, že dámské inkontinenční kalhotky nepatří do záchodu. Sundáte je roztržením na boční straně, snadno je srolujete a vyhodíte do běžného směsného odpadu. Tyto kalhotky se hodí k jakémukoliv stylovému či sportovnímu oblečení. Kalhotky TENA Silhouette a TENA Lady Pants v ničem nezaostávají za běžným stylovým dámským spodním prádlem.

Funkčnost inkontinenčních pomůcek bez kompromisů

Inkontinenční dámské kalhotky od TENA, to jsou však též absorpční kalhotky pro těžkou inkontinenci, kalhotky s upevňovacím pásem pro snadné nasazení i kalhotky s kompletní ochranou včetně nadstandardní ochrany pokožky. Další možností je též kombinace fixačních kalhotek a vložných plen. V případě akutních problémů se vám budou hodit i TENA absorpční podložky na matraci postele, nebo na čalouněný nábytek.