Martinův příběh

Přečtěte si Martinův příběh o tom, jaké to je svěřit se své partnerce, když vás trápí únik moči.

NA TOALETU KAŽDOU PŮL HODINU. JE TO NORMÁLNÍ?

Martin , 42

Na začátku jsem měl celkem racionální vysvětlení. Pil jsem moc kávy. Včera večer jsem si dal pár piv. Venku je pořádná zima. Ale když mě začal trápit únik moči i poté, co jsem byl na toaletě, bylo mi jasné, že se k tomu musím postavit čelem.

Vůbec nevím, kdy to začalo. Nějakou dobu jsem to musel nevědomky odmítat. Nikdy mě to nenapadlo. A když ano, stále jsem to odmítal. ? Ale jděte! To se přece stává jen starým chlapům a já nejsem starý.

Nejdřív jsem si prostě dával do spodního prádla toaletní papír. Bylo to jen pár kapek, takže než jsem potřeboval opět jít na toaletu, stačilo to. Po nějaké době jsem začal používat vložky své ženy. Díky samolepicímu proužku držely na místě a zůstaly tam, kde měly, ale moc toho neabsorbovaly. A měl jsem obavy ze zápachu. 

Situace mě stále více znervózňovala a mé sebevědomí dost trpělo. Začal jsem se vzdalovat své ženě. Dával jsem pozor na to, abychom chodili spát každý v jinou dobu. Milování nepřipadalo v úvahu.

Nakonec jsem v sobě našel sílu jí to říct. A všechno se změnilo. Ale ne tak, jak bych si myslel. Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal. Možná jsem se bál, že už mě nebude považovat za pořádného chlapa. Jenže první, co mi řekla, bylo, že jí spadl kámen ze srdce, že nemám nějaký poměr s jinou ženou! Ha! Věřili byste tomu? Ve skutečnosti nás to dokonce sblížilo. Mít někoho, s kým si můžete promluvit, je prostě úžasné.

Přesvědčila mě, abych si zašel k lékaři a ten mi doporučil vhodná cvičení a vyšetřil mě, abychom vyloučili rakovinu prostaty. Výsledek byl negativní. Lékař mi doporučil cvičit a trénovat močový měchýř a doporučil mi vložky navržené speciálně pro muže. Ve skříňce mám teď svůj balíček a mé vložky jsou rozhodně pohodlnější než vložky mé ženy. Zpětně si vyčítám, že jsem čekal tak dlouho, než jsem se manželce svěřil. Ale raději pozdě, než vůbec. Když jsem jí to řekl, neskutečně se mi ulevilo. Zjistil jsem, že vlastně nebylo čeho se bát a že pro únik moči existuje spousta řešení.