Zdá se, že se nacházíte v <country>

Přejděte na své místní stránky TENA a získejte informace platné pro váš trh.

Být aktivní i s únikem moči


Mnoho mužů s únikem moči se obává zapojení do společenských aktivit. Strach z úniku moči může znamenat překážku, ovšem se správným plánem hry se můžete před únikem chránit a i nadále si věřit.

Být aktivní i s únikem moči

Zde je několik praktických rad, které vám pomohou vydat se do světa a žít život, po kterém toužíte, než abyste se nechal sužovat a omezovat problémy s močovým měchýřem.


Cestovní sada

Přemýšlejte nad tím, co by vám pomohlo během dne k lepší ochraně a sebevědomí, a pak si připravte svou vlastní malou sadu s těmito věcmi. Vaše sada by mohla obsahovat absorpční pomůcky nebo absorpční spodní prádlo, vlhčené ubrousky, případně náhradní prádlo – podle toho, jaké máte v daný den plány. Pouhé vědomí, že máte u sebe absorpční pomůcky, vás zbaví stresu a podpoří vaši sebedůvěru.


Inkontinenční pomůcky pro muže

Klíčem k jistotě a větší sebedůvěře je povědomí o tom, jaký typ výrobků vám nejlépe vyhovuje. Pokud například máte jen malé úniky s pár kapkami, jsou pro vás vhodnější pomůcky s menší absorpcí. A naopak, pokud je únik větší než jen pár kapek, možná budete chtít investovat raději do ochrany s větší absorpcí. TENA Men nabízí širokou škálu produktů pro ochranu při úniku moči. Podívejte se na naše produktové stránky a vyberte si výrobek, který vám bude nejlépe vyhovovat.


Hygiena

Únik moči může způsobit podráždění pokožky a zápach. Proto je důležité omývat si příslušné partie vodou nebo vlhčeným ubrouskem. Problémy se zápachem lze minimalizovat používáním pánských inkontinenčních pomůcek a pitím většího množství vody. Konzumace většího množství vody moč naředí a ta pak vydává menší zápach.


Plánujte dopředu

Pokud jste nervózní z úniku moči, když jste mimo domov, vezměte si s sebou několik absorpčních pomůcek. Jsou malé a často jednotlivě balené a diskrétně se vám vejdou do kapsy. Pokud se chystáte na místo, které ještě neznáte, včas si zjistěte, kde jsou nejbližší toalety, abyste pak, až si budete potřebovat odskočit, neměl starosti s jejich hledáním.

Související články

Zůstaňte aktivní i s únikem moči.

Existuje spousta možností, jak mít vše pod kontrolou a i nadále žít život, který chcete, bez ohledu na to, jaký typ úniku moči vás trápí.

Jak mluvit o úniku moči

Hovořit o osobních problémech může být nepříjemné, ale klíčem k nalezení řešení je upřímný a otevřený dialog jak s vaším lékařem, tak s vašimi blízkými.