Balení spodního prádla TENA Silhouette, vložky TENA Lady Slim a TENA Comfort

Vysoce funkční výrobky. Nižší dopad na životní prostředí.

V TENA se neustále zlepšujeme: inovujeme a přicházíme s chytřejším designem, nacházíme špičkové materiály, vyvíjíme nová řešení pro snižování odpadu a energii využíváme čistějším a efektivnějším způsobem. Díky tomuto úsilí jsme od roku 2008 snížili uhlíkovou stopu našich výrobků o 21–43 %, což jsou zásadní kroky k našemu ambicióznímu cíli snížit ji v Evropě do roku 2030 na polovinu. Zde jsou jen některé z novinek, které vynikají napříč celou řadou.

Snižujeme dopad. Krůček po krůčku.

Podívejte se na přehled našeho nedávného pokroku: lepší materiály, chytřejší design a nákup certifikované elektřiny z obnovitelných zdrojů. 

Co je to uhlíková stopa a proč je důležitá?

Abyste mohli být součástí řešení, pomůže vám, když budete vědět, jak moc jste součástí problému. A právě tady přichází na řadu myšlenka uhlíkové stopy. Zde je stručný přehled toho, co to vlastně je a jak funguje.

* Diana Ivanova & Richard Wood, „Uhlíková stopa 1 % domácností v EU je 22krát vyšší, než povolují klimatické cíle,“ The Conversation, 27. srpna, 2020, https://theconversation.com/top-1-of-eu-households-have-carbon-footprints-22-times-larger-than-climate-targets-allow-142357.