Rentgenový snímek absorpční vložky TENA s detailním zobrazením vláken v absorpčním jádru

Jak inovujeme, abychom snížili svůj dopad?

Naším úkolem je snížit dopad našich výrobků a služeb na životní prostředí a zároveň zlepšit kvalitu života milionů lidí na celém světě. Naším klíčem k dosažení tohoto cíle je hodnocení životního cyklu – celosvětově uznávaná metoda založená na mezinárodních standardech, která měří dopad našich výrobků v každé fázi jejich životního cyklu.

Vedle loga programu TENA Protects jsou ikony jednotlivých fází životního cyklu výrobku, uspořádané okolo textu „CO2 50 % do roku 2030“.

Hodnocení celého životního cyklu výrobku

Životní cyklus výrobku TENA má 5 fází: suroviny, výroba, přeprava, použití a správa produktu po použití. Kromě používání, které je čistě ve vašich rukou, se určitým procentem na uhlíkové stopě našich výrobků podílejí všechny tyto fáze. Zde se podívejte, co všechno vzniká při výrobě našich výrobků a jak se nám díky práci s hodnocením životního cyklu daří zlepšovat uhlíkovou stopu v jednotlivých fázích.

Ikony hromady klád a dvou stromů na zeleném pozadí

Suroviny

Tady to všechno začíná: u věcí, jako je dřevěná buničina a netkané textilie. Buničina používaná v absorpčních jádrech našich výrobků pochází z odpovědně spravovaných lesů v Evropě a Severní Americe. Superabsorpční polymery (SAP) odebíráme od důvěryhodných dodavatelů z Evropy a Asie a netkané textilie pocházejí rovněž od evropských a asijských dodavatelů. Zaměřujeme se přitom na vyhledávání ještě lepších materiálů a inovace všude, kde to je možné.
Ikony továrny a větrného mlýna na zeleném pozadí

Výroba

Při výrobě začínáme pečlivou kontrolou a testováním surovin, abychom zajistili, že splňují naše standardy kvality. Poté vytvoříme absorpční jádro, které pro ještě lepší schopnost absorpce pokryjeme superabsorpčním polymerem. 
 
Následně přidáme netkanou textilii a několik lepidel a gumiček, aby vše dobře drželo. Nakonec výrobek vytvarujeme do konečné podoby – ať už jde o slipovou vložku, běžnou vložku, nebo spodní prádlo – a zabalíme jej pro účely přepravy.
Ikony nákladního vozu a dvou mraků nad ním na zeleném pozadí

Doprava

Jde nám o to, abychom v oblasti logistiky jednali chytře. Když tedy přijde čas na přepravu, spolupracujeme se skvělými logistickými partnery a hledáme ty nejkratší trasy a možnosti s nižší uhlíkovou zátěží, jako je železniční a námořní přeprava. Také jsme se docela dobře naučili používat při přepravě méně obalů, což snižuje množství odpadu a ještě více snižuje náš dopad na životní prostředí.
Ikony vložky a kalhotek na zeleném pozadí

Použití

Naší povinností je snížit uhlíkovou stopu našich výrobků, ale společně můžeme mít ještě větší dopad. A tady přicházíte na řadu vy: použití správného výrobku, který má správnou velikost a absorpční úroveň pro vaše potřeby nebo potřeby někoho, o koho pečujete, může mít zásadní vliv na celkovou uhlíkovou stopu výrobku.
Ikony ohně a nádoby na recyklaci na zeleném pozadí

Správa po použití

Společnost TENA si klade ambiciózní cíle. Jedním z velkých cílů je vývoj produktů a služeb přispívajících k oběhovosti, kdy se více opětovně využívá a méně plýtvá. Znamená to převzít odpovědnost za celý životní cyklus, a to i poté, co naše výrobky přestanete používat. Na této cestě nás čekají vážné výzvy, ale každý den inovujeme a neustále přicházíme s novými řešeními.