Složky ve výrobcích TENA

Miliony lidí po celém světě již řadu let každý den bezpečně používají naše výrobky TENA. Víme, že je důležité, abyste se s ohledem na výrobky, které používáte, cítili pohodlně a bezpečně. Všechny výrobky TENA jsou vyrobeny ze schválených materiálů. Máme zavedené rozsáhlé postupy a nejvyšší bezpečnostní standardy, abychom zajistili, že se při výrobě používají pouze bezpečné materiály a složky a že všechny výrobky splňují požadavky všech příslušných právních předpisů.
 
Materiály, které používáme ve všech našich hygienických produktech, byly důkladně testovány jak specialisty v rámci společnosti, tak externími odborníky, jako jsou certifikované zkušební ústavy. Toto testování má zajistit, že je lze bezpečně používat pro jejich zamýšlený účel a že splňují všechny právní a regulační požadavky. 
 
Abychom vám pomohli pochopit, co naše výrobky obsahují, připravili jsme tento přehled různých používaných materiálů a jejich složek. Níže na stránce najdete také slovníček.
 

Je bezpečné používat výrobky TENA?

Všechny hygienické produkty společnosti Essity lze bezpečně používat pro jejich zamýšlený účel. Obsahují běžné materiály, které se bezpečně používají v celé řadě absorpčních hygienických produktů, jež po mnoho let využívají miliony žen po celém světě. Suroviny se obvykle vybírají pro jejich schopnost absorbovat a zadržovat tekutiny, aby bylo možné předcházet únikům a zajistit pohodlí.
 
Kromě toho spolupracujeme s organizací EDANA, mezinárodní obchodní asociací pro netkané textilie a související odvětví, abychom měli jistotu, že dodržujeme ty nejvyšší standardy ochrany životního prostředí a bezpečnosti výrobků. Členové asociace Edana se dobrovolně zavázali k dodržování vysoké úrovně kvality a bezpečnosti absorpčních hygienických produktů.
 

Jsou na obalu uvedeny všechny použité materiály?

V současné době to zákon nevyžaduje. Ve snaze pomoci našim spotřebitelům uvádíme, zda byl do výrobku přidán parfém, aby lidé, kteří jsou na parfémy citliví, byli na tuto skutečnost upozorněni.
 
Níže uvedená tabulka uvádí hlavní materiály používané v našich výrobcích. Jsou vybírány z důvodu jejich vynikající schopnosti absorbovat a zadržovat kapaliny.
 

Co je obsaženo ve výrobku TENA?

 
Část výrobkuMateriálFunkce
Povrchový materiál Materiál z polypropylenu/polyetylenu polyesteru/viskózy. Výrobek vás udržuje v suchu a pohodlí tím, že absorbuje kapalinu. 
Sběrná vrstva Porézní materiál složený z dřevěných nebo polyesterových vlákenOdvádí kapalinu od povrchu do středu výrobku, kde se kapalina ukládá.
Absorpční jádroPapírová buničina, kombinace buničiny a superabsorbentů pro vložky a slipové vložky. Porézní materiál, jehož základem je papír, používaný v některých výrobcích.Absorbuje a ukládá kapaliny.
LepidloLepidlo se skládá z různých polymerů a syntetických pryskyřic.

Lepidlo plní dvě funkce:

  1. Spojuje různé vrstvy výrobku.
  2. Přichycuje výrobek ke spodnímu prádlu.
Materiál na zadní straněPolyetylenová fólie. Vláknitý materiál se používá u některých slipových vložek.Předchází únikům.
Upevňovací materiálPolymerní materiályUdržuje výrobek na místě. 
Elastický materiálPolymerní materiályDává výrobku správný tvar.
Vůně (pouze některé výrobky)Parfém Dává výrobku svěží vůni.
PotiskInkoustZdůrazňuje tvar a funkci výrobku. 
Ochranný papírPapír povrstvený silikonem.Papír, který chrání lepidlo na zadní části výrobku.
Jednotlivé balení (týká se některých výrobků) Polyetylenová fólie, která je u některých výrobků opatřena silikonovou vrstvou.  Chrání výrobek, abyste mohli s sebou nosit jednotlivé balení bez jeho zašpinění
Vnější obal výrobkuPolyetylenové sáčky nebo krabička.

Chrání výrobek. Jedná se o balení, která vidíte na regálech v obchodech.


Slovníček 

Obnovitelná buničina: Buničina vyrobená z dřevěných vláken pocházejících z odpovědně spravovaných lesů. Buničina se používá v našich vložkách a slipových vložkách. 

Vláknitý materiál (netkaný): Tenký materiál připomínající textilii. Termín se používá v textilním průmyslu pro materiály, které nejsou ani tkané ani pletené, jako je plsť.

Polymery Velké řetězce molekul, které mohou být buď přírodní, nebo syntetické. Z polymerů jsou tvořeny například plasty, ale také vaše DNA. 

Polypropylen/polyetylen/polyester: Některé z nejznámějších typů plastů na světě. Používají se v široké škále běžných výrobků, od spodního prádla po přikrývky.

Superabsorpční polymer (SAP): Používá se pro jeho schopnost zadržovat vlhkost. Běžně se používá ve vložkách, dětských plenkách a obkladech.

Syntetická pryskyřice: Viskózní kapalina, která rychle tvrdne, což je ideální pro spojování materiálů dohromady. 

Pro více informací pokračujte na odkaz Kontaktujte nás v zápatí stránky.