Jak vybrat správnou velikost inkontinenčních pomůcek

  Lékař hovoří se starší pacientkou o plenkových kalhotkách TENA Pants.

  Velké, malé nebo něco mezi? TENA inkontinenční pomůcky pro muže a ženy se vyrábějí v mnoha variantách a velikostech. Výběr správné velikosti a tvaru je důležitý pro pohodlí, zdraví pokožky a pocit bezpečí při úniku moči. Jak je uvedeno v našem článku věnovaném výběru správné inkontinenční pomůcky, na začátku byste měli provést prvotní posouzení a vyhodnotit situaci a potřeby vašich klientů. Poté pro ně budete moci najít tu nejvhodnější inkontinenční pomůcku. Bez ohledu na to, s jakým typem inkontinence se vaši klienti potýkají, správné změření a určení velikosti jsou nezbytné pro optimální péči a pro to, aby se pomůcka co nejlépe přizpůsobila tělu.

  Změřte klienty v oblasti pasu a boků

  Pomocí měřicí pásky zjistěte míry vašich klientů v oblasti pasu a boků. Než začnete, požádejte klienta, aby si svlékl svrchní oděv, a dbejte na to, abyste měřicí pásku umístili při měření těsně kolem pasu nebo boků. Zelené kruhy na obrázku znázorňují, kde byste měli provádět měření.

  Schéma znázorňující dvě postavy s různými tělesnými proporcemi. Každá má kolem pasu a boků zelenou linii.

  Výběr správné velikosti

  Nyní, když jste správně provedli měření, podívejte se na pomůcku TENA, kterou pro svého klienta zvažujete: každý produkt má tabulku velikostí, z níž se dozvíte, jakou velikost na základě provedených měření zvolit. Tabulky velikostí jsou k dispozici také pro naše fixační kalhotky, které pomáhají udržet inkontinenční pomůcku na místě.

  Zde je několik bodů, které vysvětlují, proč je správná velikost důležitá, a jak najít optimální tvar:

  • pomůcka správné velikosti a správného tvaru by měla bezpečně sedět a přiléhat k rozkroku.
  • Při nasazování inkontinenční pomůcky pamatujte na to, že větší pomůcka nemusí nutně více absorbovat. Riziko úniků se může ve skutečnosti naopak zvýšit, pokud například oblast kolem nohou u kalhotek dostatečně netěsní.
  • Příliš velká pomůcka působí příliš objemně, což bude mít vliv na pohodlí a osobní důstojnost vašeho klienta.
  • Na druhou stranu, pokud je pomůcka příliš těsná, bude nepohodlná a může odírat pokožku.
  • Pokud má váš klient na sobě příliš velké fixační kalhotky, inkontinenční pomůcka nebude držet na svém místě a existuje riziko úniku a nepohodlí.

  Bez ohledu na tělesné proporce vašich klientů vždy dokážete najít vhodný produkt TENA, který jim zajistí sucho a pohodlí – za předpokladu, že tvar a absorpční kapacita jsou přizpůsobeny individuálním potřebám.