Projekt Banakekele – péče o ty, kteří to potřebují

Život většiny lidí v jihoafrických městech je často ovlivňován omezeným rozpočtem a nedostatečným přístupem ke zdravotní péči. Povědomí o inkontinenci je malé, přesto stále ovlivňuje významnou část populace. V roce 2018 se TENA pustila do mise na pomoc lidem v předměstských černošských čtvrtích v Johannesburgu prostřednictvím vzdělávání v oblasti péče o inkontinenci. Projekt nazýváme Banakekele, což v jazyce Zulu znamená „starat se o ně“.

Lidé na návštěvě mobilních klinik.

Stát se součástí komunity

Tým TENA je hrdý na to, že může přispět k tradici Ubuntu – jihoafrické koncepce propojenosti a účasti – a stát se součástí městských komunit díky tomu, že jim v mobilních klinikách poskytuje základní zdravotnické služby. Tyto kliniky nabízejí základní a dostupnou péči pro ty, kteří ji potřebují. Mezi nabízené služby patří měření indexu tělesné hmotnosti, krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, provádění testů na HIV a dalších základních testů. Zároveň TENA představila nový produkt pro péči při inkontinenci, který je stejně účinný jako výrobky již dostupné na trhu, ale o 50 % levnější. 
Pečovatelka ukazuje, jak používat různé inkontinenční produkty TENA.

Místní pečovatelé vidí rozdíl

„Produkt [TENA] se snadno používá a já mám díky němu více času na jiné věci, než je vyměňování plen,“ říká Nomusa, pečovatelka v Jihoafrické republice.  Phindile, další pečovatelka, poznamenává, že „kvalita produktu je mnohem lepší, produkt vydrží déle a šetří peníze [v porovnání s alternativami]“.  
Pohled na rušnou ulici v Johannesburgu plnou lidí.

Vzdělávání komunit v otázce inkontinence

Povědomí o inkontinenci je, stejně jako jinde na světě, nízké a stigma v souvislosti s ní stále velké. Vzdělávání komunit v oblasti inkontinence je proto jedním z hlavních cílů profesionálních pečovatelek TENA v rámci projektu Banakekele. 
 
Zlepšování kvality života jihoafrických komunit 
TENA si klade za cíl zlepšit do roku 2030 kvalitu života 100 milionům lidí. Projekt Banakekele oslovil v souladu s tímto cílem udržitelnosti více než 16 000 lidí ve 100 komunitách a mezi obyvateli jihoafrických černošských čtvrtí zasadil hluboké kořeny.    

Produkty TENA jsou nyní transparentnější než kdy dříve.

Uhlíkovou stopu produktů TENA spolu s informacemi o jejich složení si může ověřit kdokoli.

Rentgenový snímek inkontinenční vložky, zobrazující detail vláken v absorpčním jádru vložky