Odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

Záleží mi na zdraví a pohodě jak mé rodiny, tak mém – ale také mi záleží na životním prostředí. Nebylo by lepší vyrábět produkty, které jsou zcela přírodní?
Všichni z týmu pro bezpečnost výrobků používáme výrobky Essity u sebe doma a plně jim důvěřujeme. Chceme vyrábět ty nejlepší produkty a přitom dělat správné věci pro životní prostředí. Snažíme se najít rovnováhu a nikdy nebudeme dělat kompromisy, pokud jde o bezpečnost našich výrobků. 
 
Je ovšem třeba vědět, že i když je přísada čistě přírodní, neznamená to, že je pro nás bezpečnější než ta, kterou vyrobil člověk. Nic není jen černé nebo bílé. Mnoho „přírodních“ věcí pro nás může být ve skutečnosti špatných. 
 
Bezpečnost určité chemické látky závisí na konkrétní látce, na množství, které se ve výrobku použije, a také na tom, jak se používá samotný výrobek. Platí to, ať je tato chemická látka přírodní, nebo umělá. Materiály, které nesplňují naše přísné požadavky, se do našich produktů jednoduše nedostanou. 
 
A samozřejmě vždy, když existují lepší možnosti pro životní prostředí, pak tyto možnosti použijeme. Stejně jako vy máme rádi naši planetu a chceme, aby si ji mohly užívat také naše děti. Zavázali jsme se k mnoha projektům, abychom snížili náš dopad na životní prostředí a zajistili naši maximální udržitelnost. 
Jsou výrobky, které já a moje rodina používáme, šetrné k pokožce?
Šetrnost našich výrobků k pokožce je pro nás naprosto nezbytná. Tyto výrobky používáme také – a nechtěli bychom, aby se u nás po jejich použití objevila vyrážka. 
 
Proto prověřujeme, zda naše výrobky fungují pro miliony zákazníků po celém světě, a dbáme na to, aby každá přísada splňovala naše přísné standardy. 
 
Někteří šťastní dobrovolníci dokonce mohou vyzkoušet naše výrobky, ještě než se vůbec začnou prodávat! To znamená, že riziko podráždění pokožky způsobené našimi konečnými výrobky je nízké. 
 
Ve skutečnosti je tak nízké, že na 50 milionů prodaných absorpčních pomůcek se k nám dostala méně než jedna stížnost v souvislosti se zdravím. 
Na internetu se objevuje spousta znepokojujících informací souvisejících s intimním zdravím. Jsou výrobky, které obvykle používám, stále bezpečné?
To, co si občas přečteme na internetu, může být celkem děsivé, že? Nebezpečné chemikálie, bělení... je toho hodně. Proto naše výrobky a materiály pečlivě sledujeme, abychom měli jistotu, že jsou bezpečné. 
 
Při testování našich výrobků si obvykle klademe vyšší požadavky, než jsou požadavky zakotvené ve vnitrostátních a evropských právních předpisech. Proto je úroveň všech nežádoucích stopových chemikálií v našich výrobcích extrémně nízká. Ve skutečnosti tak nízká, že byste k jejich odhalení potřebovali špičkové technické vybavení. 
 
Používáme také pouze pečlivě vybrané parfémy a každý výrobek jasně označujeme, abyste přesně věděli, co obsahuje. Samozřejmě máme také neparfémované verze, pokud máte citlivou pokožku nebo alergii. 
 
Další informace o složkách, které využíváme, najdete zde
Obsahují vaše výrobky škodlivé chemikálie?
Je dobré si uvědomit, že chemické látky nejsou vždy špatné a často jsou přírodního původu. 
 
Například tu lahodnou a sladkou chuť, když kousnete do banánu, způsobuje chemická látka, kterou zachytí vaše chuťové buňky. Všechno se skládá z chemických látek. 
 
Některé chemikálie mohou být samozřejmě nebezpečné, proto je vždy pečlivě kontrolujeme.  
 
Používáme pouze čisté přísady. A při výrobě a testování produktů jsme na sebe opravdu přísní, abychom měli jistotu, že stopové chemikálie nebudou v našich výrobcích nikdy přítomny ve vyšších koncentracích, než je podle nejaktuálnějších vědeckých poznatků bezpečné. Jen tak můžeme v noci klidně spát s vědomím, že naše výrobky jsou bezpečné pro vás, vaši rodinu i naši planetu. 
 
Další informace o složkách, které využíváme, najdete zde.  
Proč vaše výrobky obsahují konzervační látky, lepidla, barviva a parfémy?
Nikdy bychom do našich výrobků nepřidávali něco bezdůvodně. Každá použitá složka má své odůvodnění a před použitím je důkladně testována. 
 
Konzervační látky v našich výrobcích na bázi vody slouží k tomu, aby zabránily kontaminaci. A lepidla musíme používat proto, abychom udrželi jednotlivé části výrobku pohromadě. Ale nemějte obavy, každé lepidlo vybíráme velmi pečlivě, zvláště pokud se předpokládá, že přijde do styku s pokožkou. 
 
A pokud ve výrobku použijeme parfémy nebo barviva, je to proto, abychom vám zpříjemnili celkový zážitek z jeho používání – a samozřejmě i tak je výrobek stále stejně bezpečný. 
Provádíte testování na zvířatech?
Naše výrobky nikdy netestujeme na zvířatech, ledaže by se tomu nedalo vyhnout. V některých zemích – například v Číně – nemáme jinou možnost, protože to ukládá zákon. 
 
A nikdy ve výrobcích nepoužíváme přísady ani materiály živočišného původu. 
 
Přestože jsme maximálně opatrní, rozhodli jsme se neoznačovat naše výrobky jako veganské. Je to proto, že nemůžeme 100% zaručit, že ostatní články v našem dodavatelském řetězci nepřijdou do styku s materiály živočišného původu. 
Jsou pravidla pro hygienu a výrobky osobní péči natolik přísná, abych měl/a jistotu, že jsou tyto výrobky bezpečné?
Pokud jde o zajištění bezpečnosti lidí, nemůžete mít příliš mnoho pravidel. Naštěstí jsou tyto výrobky ve většině zemí dobře regulovány, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Musí dodržovat řadu různých pravidel, například: 
 
  • předpisy pro kosmetické přípravky,  
  • obecné bezpečnostní předpisy týkající se chemických látek,  
  • předpisy o zdravotnických prostředcích,  
  • předpisy týkající se biocidů.  
 
Řídíme se jimi všemi a uplatňujeme je i v zemích, kde jsou pravidla méně přísná. Koneckonců, jaký má smysl dělat vše pro to, aby lidé byli v jedné zemi v bezpečí, ale v jiné nikoli? To nám nedává smysl. 
 
Předpisy se samozřejmě v průběhu času mění. Nejsme však z těch, kteří čekají, až se pravidla změní – vědecké poznatky aplikujeme, jakmile máme vše připraveno.  
 
Více informací o našem závazku k bezpečným výrobkům se dozvíte ve Standardech společnosti Essity pro dodavatele. 

Muži

Pro muže, u kterých dochází k úniku moči

Muž s přilbou, zpocený z jízdy na kole.