Zdá se, že se nacházíte v <country>

Přejděte na své místní stránky TENA a získejte informace platné pro váš trh.

Jak řešit potíže s úniky během menopauzy

Žena píše u stolu
Stárnutí má řadu výhod. Životní zkušenosti, které jste nasbírala, vám často dodají sebedůvěru a smysl pro to, co je v životě skutečně důležité.  Možná už děti odrostly a vy teď máte čas dělat všechny ty věci, které jste během let trávených s malými dětmi nebo ve fázi hektického začátku kariéry odkládala? Konečně máte čas začít se věnovat svým koníčkům nebo vyrážet na výlety, o kterých jste vždycky snila. Ochablost močového měchýře by vám v tom neměla bránit.
 
Spousta žen zažívá ochablost močového měchýře během menopauzy. Existují náznaky, že hormonální změny – zejména nižší úroveň estrogenu – mají vliv na břišní svaly a mohou způsobit změnu pozice močového měchýře, jejímž důsledkem jsou úniky moči. Poševní tkáň a tkáň v močových cestách se navíc věkem vysoušejí, jsou tenčí a méně elastické. Jako kdyby návaly horka nestačily, že? 
 
Úniky moči během menopauzy vám naštěstí nemusí v ničem bránit, pokud máte správné informace a správnou ochranu. Zde je pár tipů, jak zvládnout inkontinenci během přechodu: 
 
  • Estrogenová léčba v podobě krémů a vaginálních čípků pomáhá mírnit vaše příznaky během menopauzy. Zeptejte se svého lékaře, jaká léčba je pro vás nejvhodnější.  
  • Přidejte ke své každodenní rutině pár Kegelových cviků. Pár minut, které každý den věnujete posilování svalů pánevního dna, může snížit riziko úniků nebo úniky zcela eliminovat.

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.