Jak řešit potíže s úniky během menopauzy

Stárnutí má řadu výhod. Životní zkušenosti, které jste nasbírala, vám často dodají sebedůvěru a smysl pro to, co je v životě skutečně důležité.  Možná už děti odrostly a vy teď máte čas dělat všechny ty věci, které jste během let trávených s malými dětmi nebo ve fázi hektického začátku kariéry odkládala? Konečně máte čas začít se věnovat svým koníčkům nebo vyrážet na výlety, o kterých jste vždycky snila. by vám v tom neměla bránit.
 
Spousta žen zažívá ochablost močového měchýře během menopauzy. Existují náznaky, že hormonální změny – zejména nižší úroveň estrogenu – mají vliv na břišní svaly a mohou způsobit změnu pozice močového měchýře, jejímž důsledkem jsou úniky moči. Poševní tkáň a tkáň v močových cestách se navíc věkem vysoušejí, jsou tenčí a méně elastické. Jako kdyby návaly horka nestačily, že? 
 
Úniky moči během menopauzy vám naštěstí nemusí v ničem bránit, pokud máte správné informace a správnou ochranu. Zde je pár tipů, jak zvládnout inkontinenci během přechodu: 
 
  • Estrogenová léčba v podobě krémů a vaginálních čípků pomáhá mírnit vaše příznaky během menopauzy. Zeptejte se svého lékaře, jaká léčba je pro vás nejvhodnější.  
  • Přidejte ke své každodenní rutině pár Kegelových cviků. Pár minut, které každý den věnujete , může snížit riziko úniků nebo úniky zcela eliminovat.