Zdá se, že se nacházíte v <country>

Přejděte na své místní stránky TENA a získejte informace platné pro váš trh.

Co způsobuje pomočování a noční močení?


Pomočování nebo noční pomočování je nechtěné močení ve spánku ve věku, kdy lze očekávat noci strávené v suchu. Nokturie znamená potřebu často vstávat během noci za účelem vyprázdnění.

Spaní u žen


Pomočování a nokturie u dospělých

Časté močení v noci a rovněž pomočování u dospělých má obvykle jiné příčiny, než je tomu u dětí. Stojí za zmínku, že u dospělých se noční pomočování obvykle nazývá enuréza.
 
Časté močení může znamenat, že tělo produkuje více moči kvůli změnám v produkci určitých hormonů, kvůli problémům s ledvinami, z důvodu nějaké nemoci nebo v důsledku užívaných léků. Může to vést k nočnímu pomočování nebo to může znamenat, že musíte jednou nebo několikrát za noc vstát, abyste se mohli vyprázdnit. V takovém případě jde o nokturii. U starších lidí je běžné, že se musejí jít jednou až dvakrát za noc vymočit.
 
V případě mužů nokturie obvykle souvisí se zvětšenou prostatou. Hyperaktivní svaly močového měchýře nebo zdravotní stav mohou způsobovat časté močení v noci bez ohledu na věk a pohlaví. Nezapomeňte, že nadměrný příjem tekutin, zejména tekutin s kofeinem, také může četnost návštěv toalety ovlivnit.

TENA je tu pro vás

Chcete-li zjistit příčinu nočního pomočování a nokturie u dospělých, poraďte se se svým lékařem. Ať jsou příčiny nebo závažnost a frekvence vašeho pomočování v průběhu noci jakékoli, máme produkty, které vám pomohou prožívat váš život zcela normálně.

Osobní péče

TENA Lady

Pro ženy, které trápí únik moči.
Žena s hnědými vlasy se usmívá do fotoaparátu

TENA Men

Pro muže, u kterých dochází k úniku moči.
Muž ve středním věku s vousem se usmívá do fotoaparátu

Péče o druhé

Péče o naše nejbližší

Pro vás, kteří pečujete o své blízké s inkontinencí.
Starší žena a její mladší příbuzný/á se těší ze vzájemné společnosti

Odborníci ve zdravotnictví

Pro odborníky, kteří pečují o osoby s inkontinencí.
Pečovatelka a starší žena se těší ze vzájemné společnosti

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.