Čekáte miminko nebo máte krátce po porodu?

Pak je tento oddíl určen právě Vám. V průběhu těhotenství, při porodu, jakož i v měsících po něm následujících Vaše tělo prochází významnými fyzickými i hormonálními změnami. A není ani žádným překvapením, že jedním z nejvíce namáhaných orgánů v tomto období je močový měchýř. Samovolný únik moči v těhotenství i inkontinence po porodu je zcela obvyklá. Zde Vám tedy vysvětlíme, jakými změnami Vaše tělo prochází a ukážeme Vám, jak tyto změny zvládat.

Jakými změnami Vaše tělo prochází? 

Neustále nás překvapuje, jak málo ženy vědí o vlivu těhotenství na funkce močového měchýře. Koneckonců, močový měchýř se nachází přímo pod dělohou, která se při růstu plodu neustále roztahuje. Zde naleznete informace o těhotenství a inkontinenci v těhotenství a po porodu, cviky pro těhotné, jakož i několik užitečných tipů.

Začala jste posilovat ochablé svalstvo pánevního dna?

Jedním z nejlepších způsobů prevence samovolného úniku moči v těhotenství a po porodu je udržení dobré kondice svalstva pánevního dna. Stáhněte si náš cvičební program a začněte cvičit ještě dnes!

Existuje výrobek, který by Vám mohl pomoci?

Samovolný únik moči by Vám neměl bránit plně prožívat těhotenství či přítomnost Vašeho miminka. Budete-li používat správné inkontinenční výrobky, můžete chodit kamkoli a dělat cokoli, aniž byste se musela obávat nepříjemných průsaků moči. Sortiment inkontinenčních vložek TENA Lady a plenkových kalhotek pro dospělé TENA je navržen tak, abyste se neustále cítila svěží a mohla svoji pozornost věnovat namísto močovému měchýři svému miminku.

A pamatujte, že se svými potížemi s únikem moči nejste sama!

Potíže se samovolným únikem moči v průběhu těhotenství i po jeho skončení zažívá celá řada žen. Osobní příběhy některých z nich a užitečné informace o těhotenství naleznete v oddílu Pohled maminky.  V tomto oddílu naleznete též diskusní fórum, ve kterém můžete klást své dotazy ostatním maminkám, i těm nastávajícím.