Základní informace o inkontinenci a samovolném úniku moči

Tyto stránky jsme pro Vás vytvořili, abychom Vám pomohli lépe porozumět potížím se samovolným únikem moči neboli inkontinencí

Naleznete zde informace o příčinách a typech inkontinence, jakož i užitečnou část s názvem „Co mohu udělat“. Ta obsahuje tipy a rady, které si můžete libovolně procházet a pročítat. O samovolném úniku moči existuje řada neužitečných mýtů, takže pojďme nejprve v našem krátkém kvízu oddělit fakta od výmyslů.

Samovolný únik moči postihuje pouze seniory, není-liž pravda?

Zjistěte, jaká je pravda
 • Fakta nebo výmysly

  Samovolný únik moči je opředen množstvím mýtů a s některými z nich jste se možná setkala i Vy. Absolvujte tento krátký kvíz, abyste byla schopna odlišit, co jsou fakta a co výmysly

 • Co je to inkontinence?

  Inkontinence je především spojována s vyšším věkem, ale opak může být pravdou. Psychosociální dopad této poruchy může být závažný a vyžaduje kvalifikovaný přístup. Odbornou pomoc však vyhledá jen malé množství pacientů, i přes dnes efektivní a nenáročnou léčbu.
 • Objevte skutečné příčiny samovolného úniku moči

  Ať již tomu věříte, či nikoli, existuje celá řada příčin samovolného úniku moči, z nichž ty nejobvyklejší jsou podrobněji popsány v tomto oddílu. Porozumíte-li tomu, proč se Vaše tělo chová určitým způsobem, snáze objevíte taktiku, jak únik moči zvládnout ve Vašem konkrétním případě.

 • Zjistěte svůj typ úniku moči

  Rady a tipy se liší dle druhu samovolného úniku moči, kterým trpíte. V tomto oddílu naleznete informace, které Vám pomohou nalézt nejlepší řešení odpovídající Vašim individuálním potřebám.

 • Co mohu udělat?

  Zde naleznete informace a postupy, které nejlépe odpovídají Vašemu typu samovolného úniku moči, jakož i užitečné tipy k životnímu stylu a rady, které Vám pomohou zajistit pohodlí, diskrétnost a pocit bezpečí.

 • Časté dotazy

  Máte-li stále dotazy související s inkontinencí moči a jak ji zvládat, prohlédněte si nejprve tuto stránku a získejte základní informace o této problematice. Budete-li i po přečtení častých dotazů mít vlastní otázky, použijte diskusní fórum. Zde se můžete libovolně tázat a získat užitečné rady od ostatních s obdobnými potížemi. Lidé s praktickými zkušenostmi jsou nevyčerpatelnou studnicí znalostí a o co větší množství znalostí se společně podělíme, tím lépe.

 • Užitečné odkazy