Lepší podmínky pro Vás Vám umožní být lepšími pečovateli

Péče o člena rodiny nebo kamaráda může být nesmírně vděčná, avšak též velmi náročná. Přestože chcete svým blízkým dopřát tu nejlepší péči bez jakýchkoli omezení, je důležité, abyste nezapomínali ani sami na sebe. Přestanete-li se věnovat sami sobě a svým zálibám a potřebám, péče o druhé pro Vás bude postupem času stále náročnější a únavnější. Nakonec Vaší únavou bude trpět i samotná osoba, o kterou pečujete. Neokrádejte se tedy o čas a péči, kterou sami potřebujete, neboť péče o sebe sama je nedílnou součástí dobré péče o druhé.

Výborným pomocníkem pro osoby, které pečují o někoho blízkého, je brožura Jak pečovat. Tato knížka obsahuje velmi užitečné a důležité informace a rady pro ty, kteří se ocitnou v roli pečovatele a v souvislosti s touto situací si kladou několik otázek. Naleznete zde odpovědi, jednak jak pečovat o blízkou osobu, ale zároveň i o sebe sama.

Brožuru si můžete zdarma stáhnout ZDE.

             

Hovoříme s mnoha pečovateli a podpůrnými skupinami a vybrali jsme pro Vás nejlepší tipy, abychom Vám pomohli starat se co nejlépe jak o sebe, tak samozřejmě i o své nejbližší. Spoustu užitečných informací zobrazíte kliknutím zde.