O nás

Věděli jste, že jedna ze čtyř žen a jeden z osmi mužů někdy v životě trpěli poruchou funkce močového měchýře? Jedná se o běžný zdravotní problém, který se ale setkává s tak malým pochopením.

Značka TENA vyvíjí pomůcky a služby, které snižují negativní dopad inkontinence v každodenním životě. Tato oblast je plná tabu a skrývání. Proto bychom se chtěli o své zkušenosti podělit a rozptýlit tak mnohá tabu a obavy, které i dnes v této oblasti jsou.

Po více jak čtyřiceti letech zkušeností se značka TENA řadí mezi světové odborníky na řešení problémů s inkontinencí. Své služby a pomůcky nabízí v devadesáti zemích světa.

Jako uznávaná značka v Evropě (40 % podílu na trhu) v současnosti expandujeme na trhy v USA, Střední a Jižní Americe, Dálném východě, Indii a ostatních zemích. Při vývoji výrobků, které splňují požadavky jednotlivců, pečovatelů, klinických lékařů a zdravotnických služeb po celém světě, zaujímáme přední postavení.

Vlastníkem značky TENA je společnost Essity. Kromě značky TENA je Essity vlastníkem také dobře známých značek v dámské hygieně jako Libresse a dětských plenek Libero. 

Společnost Essity založil Ivar Kreuger ve Švédsku v roce 1929. V současnosti společnost zaměstnává přibližně 50 tisíc lidí a její roční zisk činí 11,5 miliard Eur. Společnost obchoduje se svými akciemi na burzách ve Stockholmu, Londýně a New Yorku. Pro bližší informace si můžete přečíst zprávy o společnosti Essity.