Tipy a rady

Nechte si poradit od mužů, kteří vědí, o čem mluví. Přímo od odborníků jsme shromáždili všechny informace, které potřebujete.
Chytrý způsob, jak udržet vše pod kontrolou

Chytrý způsob, jak udržet vše pod kontrolou

Uvolněte se a dál dodržujte obvyklý pitný režim. Když zůstanete uvolněný a hydratovaný, budete mít kontrolu nad svým močovým měchýřem. Je však třeba podotknout, že kouření vám problémy s močovým problémem vyřešit nepomůže, takže když už jste se pustil do boje, skončete i s tímto zlozvykem.

Tipy a rady

Hydratujte

Hydratujte

Neomezujte se v pití vody. Možná si myslíte, že omezování tekutin sníží i únik moči, ovšem povede jen k dehydrataci a možnosti, že vaše moč bude koncentrovanější. Koncentrovanější moč může vést k infekcím močového měchýře a po těch asi nikdo netouží.

Umírněnost

Umírněnost

Spouštěče jako kofein, alkohol a umělá sladidla mohou zvýšit vaši potřebu návštěvy toalety. Nebojte se, nemusíte se vzdát všech požitků, ale například omezení kofeinu vám rozhodně prospěje.

Přestaňte kouřit

Přestaňte kouřit

Určitě již víte, že kouření je pro vaše zdraví špatné, ale jeden další důvod, proč přestat kouřit, vám neublíží. Věděl jste například, že tabák může zhoršit příznaky problémů močových cest? A to nezmiňujeme fakt, že kašel, který s kouřením souvisí, vám s udržením moči určitě nepomůže.

Uvolněte se

Uvolněte se

Stres není nikdy přínosný, zejména ne tehdy, pokud způsobuje únik moči nebo zhoršuje příznaky. Využíváním relaxačních technik, jako jsou dechová cvičení a meditace, můžete získat lepší kontrolu nad svým močovým měchýřem.

Zkušenosti

Tady je tip na příjem tekutin, který u mě fungoval. Zkuste omezit příjem tekutin pár hodin předtím, než půjdete spát.

Ken
67

Nacvičujte ovládání

Zjistěte více o cvičeních, která vám pomohou udržet si nad vším kontrolu.

Cvičení, která pomáhají s únikem moči.

Typy a příčiny

Co způsobuje únik moči a jaké jsou jeho typy?

Typy a příčiny úniku moči

Zkušenosti

Nechci, aby kolegové viděli v toaletním koši mé použité vložky, takže než je vyhodím, zabalím je do toaletního papíru.

Tomáš,
42

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.