Procvičujte si ovládání

Se správným cvičením můžete únik moči omezit. Tato cvičení jsou zaměřena na svaly pánevního dna a močový měchýř. Pomohou vám zlepšit ovládání močového měchýře a řešit problémy s únikem moči.
Sevření

Sevření

Vyzkoušejte cviky pánevního dna a získejte kontrolu nad únikem moči. Jednoduše sevřete a procvičujte ty správné svaly, abyste posílil své pánevní dno. Můžete to dělat kdekoli, takže začněte třeba hned!
Ikona cvičení

Cvičení

Než začnete, musíte najít ty správné svaly, které chcete aktivovat. Nejsnadnější cestou, jak toho dosáhnout, je stahování přesně těch svalů, které používáte, když chcete zadržet větry. Vždy, když stáhnete přesně tyto svaly, procvičujete svaly svého pánevního dna. Prováděním následujících cviků může zvýšit sílu i odolnost svalů, což vám pomůže proti úniku moči.

Ikona síly

Síla

Sevřete svaly pánevního dna a držte je sevřené na dobu jedné či dvou vteřin. 10 vteřin relaxujte a pak cvik opakujte. Celkem byste měl cvik opakovat až desetkrát. Zkuste při tomto cvičení současně nestahovat hýžďové svaly, stehna ani žaludek.

Ikona vytrvalosti

Vytrvalost

Použijte stejnou techniku jako u posilovacích cviků, ale tentokrát namísto opakovaných krátkých sevření držte svaly sevřené po dobu 10 vteřin. Opakujte desetkrát. Mezi jednotlivými opakováními vždy 20 vteřin odpočívejte.

Ikona odolnosti

Odolnost

Při posilování svalů pánevního dna zároveň posílíte svaly břišní a jejich odolnost.

Ikona silných stahů

Tip odborníka: Silné stahy

Máte pocit, že jste výše uvedená cvičení zvládl? Zkuste rychlé a silné kontrakce – stahujte svaly pánevního dna co nejvíce a pak je ihned uvolněte. Opakujte desetkrát.

Pamatujte, že dobré výsledky si žádají dostatek času. Než zaznamenáte zlepšení, bude to trvat několik týdnů. Do té doby nezapomeňte každý den cvičit.

Ikona ovládání močového měchýře

Ovládání močového měchýře

Naplánujte si návštěvy toalety, sledujte množství vypitých tekutin a získejte tak znovu kontrolu nad svým močovým měchýřem. Pokud například za den vypijete jeden a půl litru vody, je naprosto běžné, když navštívíte toaletu osmkrát denně. Pokud pociťujete častější potřebu močení, procvičujte svaly pánevního dna, abyste opět získal nad situací kontrolu.

Přínos svičení pánevního dna

Zkušenosti

Cvičení se rychle stalo součástí mého každodenního života

David,
48

Přínos posilování pánevního dna

  • Lepší ovládání močového měchýře
  • Větší tělesná i duševní pohoda
  • Menší stres
  • Lepší sexuální život

Zkušenosti

Stal jsem se sám sobě osobním trenérem. A tvrdá práce se vyplatila.

Richard,
66

Příběhy

„Zjistil jsem, že musím něco udělat“

Přečtěte si příběhy Petra, Martina a Richarda – mužů, kteří bojují s únikem moči a kteří se naučili, jak opět získat kontrolu nad svým životem.

Martinův skutečný příběh

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.