Praktické tipy pro rodiče

Zde je několik užitečných tipů jak pomáhat dětem trpícím inkontinencí.

Tip 1 - Udělejte pár praktických změn. Umístěte do dětského pokoje skříň s ložním prádlem, abyste ho měli při ruce, když jste v noci rozespalí. Také si připravte náhradní peřinu pro případ, že by ji dítě potřebovalo.

Tip 2 - Poohlédněte se po ochranných pomůckách, jako je třeba ochranné prostěradlo nebo podložka na matraci.  Snažte se také jakékoliv znečištěné prádlo ihned vyprat. Pro více informací o vhodných výrobcích navštivte Pavilon výrobků.

Tip 3 - Snažte se, aby Vaše dítě mělo vždy čisté ložní prádlo. V případě nečekané návštěvy nebude muset čelit posměchu svých kamarádů. Pokud se vaše dítě cítí nesvé, pořiďte mu ochranné spodní prádlo s mechanismem pro kontrolu zápachu, aby mělo například při hře s kamarády pocit bezpečí a nemuselo se obávat případné nehody.

Tip 4 - Jak zvládnout přenocování u kamarádů
Investujte do spacího pytle, který lze prát. Do něj mu připravte ochranné pomůcky TENA (případně i pyžamo), aby si je mohlo vyměnit uvnitř spacího pytle. Později, až se ráno probudí, v něm může použité výrobky nechat.

Tip 5 - Zápach
Zápach může způsobovat podezření, je proto vhodné používat speciální absorpční pomůcky neutralizující nepříjemný zápach.

Tip 6 - Když jdete spát, probuďte své dítě, aby si mohlo dojít na toaletu. V případě, že dítě nevydrží celou noc nemočit, mu tento zvyk pomůže v tom, že si po pár hodinách spánku vyprázdní močový měchýř.


Tip 7 - Při návštěvě dětského lékaře s ním předem prodiskutujte problém Vašeho dítěte. Vyhnete se tak projednávání detailů tohoto tématu před dítětem a ušetříte mu tak případné nepříjemné pocity. Všichni tři pak můžete řešit problém přímo bez zbytečných průtahů a oklik.