Řešení pro nejlepší péči

Na co se zaměřit u výrobků určených k péči o inkontinenci?

Možná jste přesvědčeni, že výrobky určené k péči o inkontinenci jsou si všechny více či méně podobné. Existují však jisté vlastnosti, které vytvářejí značný rozdíl z hlediska pohodlí a celkové pohody dítěte a které v mnoha případech usnadňují i Vaši roli pečovatele. Cílem tohoto oddílu je poskytnout Vám praktického průvodce, ve kterém naleznete popis faktorů v oblasti ochranných pomůcek, které mají dopad na kvalitu i na snadné vykonávání péče.

Jak dosáhnout nejlepší možné péče

Nejdůležitější součástí správné péče o Vaše dítě postižené inkontinencí je zajistit mu fyzickou i psychickou pohodu. Klíčem k tomuto cíli je používání výrobků, které nabízejí nejvyšší možnou úroveň péče a předcházejí vzniku nežádoucích vedlejších projevů inkontinence. Protékání, probouzení na vlhké matraci či podráždění pokožky, to vše může mít závažné fyzické, psychické i časově náročné důsledky.

Takže jaké jsou faktory, které pomáhají těmto důsledkům předcházet?

• Ochranná pomůcka s rychlou absorpcí, která rychle odvádí moč od pokožky, zabraňuje vzniku nepříjemné vlhkosti nebo zpětnému prosakování.
• Výrobky navržené s ohledem na fyzický a psychický stav Vašeho dítěte zvyšují pohodlí a snižují spotřebu pomůcek
• Méně vlhkosti znamená nižší riziko podráždění pokožky – zejména je-li Vaše dítě nuceno trávit v důsledku postižení nebo poranění většinu času vsedě či vleže.
• Vyžaduje-li stav Vašeho dítěte výměnu pomůcek vleže, existují výrobky, které usnadňují výměnu a snižují riziko poranění vašich zad
• Nižší četnost protékání znamená snížení starostí o vlhkou matraci
• Nižší četnost protékání znamená klidnější noci pro Vás i Vaše dítě
• Nižší četnost protékání znamená též nižší četnost výměn a méně znečištěného prádla
• Nižší četnost protékání  u dítěte snižuje obavy z možného vzniku trapné situace, a to zejména ve škole a při hře s ostatními dětmi
• Nižší výskyt podráždění pokožky snižuje spotřebu doplňkových ošetřujících přípravků
• Ukazatel vlhkosti pomáhá snížit četnost zbytečných výměn, není-li dítě schopno požádat o výměnu samo
• Použití výrobku správné velikosti a se správnou úrovní absorpce pro Vaše dítě: nemusíte vždy sáhnout po výrobku s nejvyšší úrovní absorpce, avšak můžete potřebovat rozdílné výrobky pro použití ve dne a v noci. Proč nezkusit bezplatný vzorek?
• Používání výrobků, které jsou dermatologicky testovány - tím zajišťujeme, že jsou bezpečné pro pokožku Vašeho dítěte.

Efektivní péče tedy znamená výběr vhodných ochranných pomůcek, které zohledňují všechny výše uvedené faktory, čímž zajistí Vašemu dítěti maximální pohodlí a pomáhají minimalizovat časové i fyzické nároky péče o inkontinenci. Máte-li dojem, že výrobky, které Vám lékař v současné době předepisuje, nejsou zcela vhodné, doporučujeme obrátit se na něj s žádostí o vyzkoušení alternativních řešení.

Zjistěte, jak se pod značkou TENA vyvíjejí výrobky, které poskytují nejlepší možnou péči. Navštivte oddíl Výhody značky TENA.

Děti jsou různé. Proto byste jim měli obstarat ochranné pomůcky, které nejlépe vyhovují jejich potřebám. Prohlédněte si tedy náš sortiment výrobků.